Gibraltar Matjaž Kek slovenska nogometna reprezentanca

Petek, 11. 6. 2021, 19.53

Prijateljske tekme (od 3. do 11. junija)

Japonci ugnali Srbe, nogometaš Domžal zablestel proti baltiškim sosedom

Matthias Käit | Matthias Käit je že v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Latvije. Nogometaš Domžal je v karieri v državnem dresu dosegel že sedem zadetkov. | Foto Reuters

Nogometne zelenice so bile pred začetkom Eura v znamenju številnih prijateljskih tekem. V četrtek pa je Estonija z dvema zadetkoma Matthiasa Käita premagala sosede Latvijce. Podajo za prvi gol mu je prispeval nekdanji napadalec Domžal Rauno Sappinen. Dan pozneje je Srbija izgubila na Japonskem.

Aktualni svetovni prvaki in evropski podprvaki Francozi so v torek s 3:0 premagali Bolgarijo, Španci s 4:0 Litvo, Čehi pa s 3:1 Albanijo.

Nemci so na zadnji pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom visoko odpravili Latvijo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nemci so na zadnji pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom visoko odpravili Latvijo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Nemci, ki bodo EP odprli proti aktualnim svetovnim prvakom in evropskim podprvakom Francozom, so na zadnji pripravljalni tekmi s 7:1 odpravili Latvijo.

Na na papirju najzanimivejši nedeljski tekmi sta se v Bruslju pomerili drugo- in tretjeuvrščena reprezentanca z zadnjega svetovnega prvenstva. Na tekmi smo videli zgolj en zadetek, zabil pa ga je belgijski napadalec Romelu Lukaku.

Slovenci sezono končali z visoko zmago

Slovenska nogometna reprezentanca se je od naporne sezone 2020/21 poslovila v petek, ko je na Bonifiki napolnila mrežo skromnemu Gibraltarju. Zmagala je s 6:0, kar je tudi najvišja zmaga izbrane vrste pod vodstvom Matjaža Keka. Dvakrat sta v polno zadela Andraž Šporar in Josip Iličić, ki je ob tem zapravil že najstrožjo kazen, prvič sta se v državnem dresu med strelce vpisala Jan Mlakar in Jon Gorenc Stanković, Vid Belec pa je ubranil strel z 11 metrov. Luka Zahović je prispeval kar tri podaje.

Matjaž Kek
Sportal Matjaž Kek opozarja: Če ne bo urejenih statusov ...
Slovenija - Gibraltar (prijateljska tekma, Koper)
Sportal Razlika, da te kap

Prijateljske tekme:

Četrtek, 3. junij:
Švica : Liechtenstein 7:0 (1:0)
Gavranović 19., 75., 79., Fassnacht 46., Frick 57./ag., Fernandes 85.

Andora : Irska 1:4 (0:0)
Vales 52.; Parrott 58., 61., Knight 84., Horgan 89.

Slovenija : Gibraltar 6:0 (4:0)
Šporar 11., 34., Iličić 17., 57., Mlakar 38., Gorenc Stanković 61.
Poročilo s tekme.

Latvija : Litva 3:1 (1:0)
Beneta 37./ag., Emsis 69., Cernomordijs 85.; Golubickas 67.

Kosovo : Malta 2:1 (1:1)
Rashica 19., 84.; Dimech 45+1.

Finska : Estonija 0:1 (0:0)
Sappinen 59.

Severna Makedonija : Kazahstan 4:0 (1:0)
Alioski 35., Tričkovski 57., Ristovski 74., Churlinov 76. RK: Muzhikov 45+2./Kazahstan

Španija : Portugalska 0:0

Madžarska : Ciper 1:0 (1:0)
Schafer 36.

Ferski otoki : Islandija 0:1 (0:0)
Anderson 70.

Italija : Češka 4:0 (2:0)
Immobile 23., Barella 42., Insigne 66., Berardi 73.

Sobota, 5. junij:

Rusija : Bolgarija 1:0 (0:0)
Sobolev 84./11-m.

Wales : Albanija 0:0

Švedska : Armenija 3:1 (2:0)
Forsberg 18., Danielson 34., Berg 85.; Bichakhchyan 64.

Črna gora : Izrael 1:3 (0:0)
Beqiraj 81.; Zahavi 67., Solomon 69., Kinda 90+1.

Nizozemska : Gruzija 3:0 (1:0)
Depay 10., Weghorst 55., Gravenberch 76.

Luksemburg : Škotska 0:1 (0:1)
Adams 27. RK: Selimović 35./Luksemburg

Norveška : Grčija 1:2 (0:2)
Strandberg 64.; Masouras 13, Androutsos 21.

Nemčija : Latvija 7:1 (5:0)
Gosens 19., Gundogan 21., Muller 27., Ozols 39./ag, Gnabry 45., Werner 50., Sane 76.; Saveljevs 75.

Ferski otoki : Liechtenstein 5:1 (3:1)
Olsen 23., 65., Hendriksson Olsen 38., 41., Davidsen 79.; Goppel 19.

Andora : Gibraltar 0:0

Torek, 8. junij:
Češka
: Albanija 3:1 (1:1)
Schick 18., Masopust 68., Celustka 89.; Cikalleshi 42.

Španija : Litva 4:0 (2:0)
Guillamon 3., Diaz 24., Miranda 54., Puado 73.

Francija : Bolgarija 3:0 (1:0)
Griezmann 29., Giroud 83., 90.

Madžarska : Irska 0:0

BiH : Savdska Arabija            0:1 (0:0)
Radif 45.+1/11-m

Kosovo : Gvineja                1:2 (0:0)
Manaj 90.+3; Kouyate 60., Kante 66./11-m

Sreda, 9. junij:
Portugalska : Izrael 4:0 (2:0)
Fernandes 42., 90.+1, Ronaldo 44., Cancelo 86.

Slovenija : Gibraltar 6:0 (4:0)

Konec tekme: V zadnjih 15 minutah nismo videli resnejših priložnosti. Rezultat na semaforju je tako ostal od 62. minute dalje enak, saj sta obe ekipi popustili v tempu in tekmo brez pretresov pripeljali do konca.

77. minuta: Slovenci še vedno pritiskajo proti vratom Gibraltarja, a si ne ustvarjajo konkretnih priložnosti.

61. minuta: Nova trojna menjava pri Sloveniji. Vstopajo Jaka Bijol, Domen Črnigoj in Miha Zajc, na klop pa odhajajo Zahović, Mlakar in Štulac.

GOOL! 6:0! 61. minuta: Po podaji s kota je bil najvišji Jon Gorenc Stanković.

GOOL! 5:0! 57. minuta: Še drugič danes Josip Iličić, tokrat po novi podaji Luke Zahovića.

47. minuta: Ponovno se vrstijo napadi Slovenije, do prve priložnosti pa je že prišel mladi Šeško.

Začetek drugega polčasa: Že pred nadaljevanjem je selektor Kek opravil tri menjave. Vstopili so Žan Rogelj, Sandi Lovrić in Benjamin Šeško, s srečanjem pa zaključili Stojanović, Kouter in dvakratni strelec Šporar.

Konec prvega polčasa: Nogometaši Slovenije so že do odmora dokazali, da so krepko kvalitetnejša zasedba od gostujoče in zabili kar štirikrat.

GOOL! 4:0! 38. minuta: Novo vtekanje v prazen prostor, tokrat Jana Mlakarja, ki je ponovno povišal vodstvo Slovenije.

36. minuta: Izgubljena žoga na sredini in polprotinapad Gibraltarja, ki ga je na koncu z zanesljivo obrambo zaustavil Belec.

GOOL! 3:0! 34. minuta: Le minuto kasneje nova priložnost za Šporarja, ki je tokrat izkoristil podajo s strani in pospravil še tretjo žogo v mrežo Gibraltarja.

33. minuta: Nova priložnost za Šporarja, ki pa z drsečim štartom ni najbolje zadel žoge in ta je zletela preko vrat.

30. minuta: Zahovič se je znašel iz oči v oči s Coleingom, vratar Gibraltarja pa se je izkazal z novo obrambo.

24. minuta: Odgovornost je prevzel Josip Iličić, vendar se vratar Gibraltarja ni dal in videli smo še drugo zapravljeno najstrožjo kazen na srečanju.

Enajstmetrovka za Slovenijo! 23. minuta: Bosio je v kazenskem prostoru Gibraltarja igral z roko in sodnik je še drugič na tej tekmi dosodil enajstmetrovko.

GOOL! 2:0! 18. minuta: Iličić je ostal sam na robu kazenskega prostora, nato pa neubranljivo sprožil v oddaljenejši kot vratarja Gibraltarja in podvojil slovensko vodstvo.

Ostaja 1:0! 15. minuta: Belec se je za nespretnost hitro oddolžil in ubranil enajstmetrovko Chipoline.

Enajstmetrovka za Gibraltar! 14. minuta: Nesrečen udarec Belca, ki je s komolcem zadel nasprotnikovega napadalca, sodnik pa je pokazal na belo točko.

GOOL! 1:0! 11. minuta: Odlična podaja Zahovića v prostor proti vtekajočemu Šporarju, ta pa je v dvoboju ena na ena rutinirano ugnal vratarja Gibraltarja.

10. minuta: Po kotu se je žoga odbila do Štulca, odlično pa je posredoval vratar Gibraltarja Coleing.

8. minuta: Prva resnejša priložnost na tekmi. Dober sprejem Mlakarja, ki pa je nato žogo poslal prek vrat.

Začetek tekme: Slovenci so takoj pritisnili na vrata nasprotnika. Igra v uvodnih minutah poteka na polovici Gibraltarja.

Gibraltar
Sportal Zgodovinski trenutek za Slovenijo in družino Karić

Selektor Matjaž Kek je proti Gibraltarju ponovno preizkusil kar nekaj igralcev, ki so prvič z izbrano vrsto ali pa v njej ne računajo na status prvokategornika. V torek sta na gostovanju v Skopju, kjer je Slovenija z zadetkom Domna Črnigoja v izdihljajih sodnikovega podaljška remizirala s Severno Makedonijo (1:1), debitirala napadalca Jan Mlakar in Benjamin Šeško, ki je prvič oblekel dres pri 18 letih in enem dnevu, s čimer je postal najmlajši članski slovenski reprezentant v zgodovini. Danes sta se jima na listi debitantov pridružila še Žan Rogelj in Sven Šoštarič Karić.

Slovenska reprezentanca je v torek ostala neporažena na gostovanju pri udeležencu Eura Severni Makedoniji (1:1). | Foto: Reuters Slovenska reprezentanca je v torek ostala neporažena na gostovanju pri udeležencu Eura Severni Makedoniji (1:1). Foto: Reuters