Ponedeljek,
9. 6. 2025,
20.40

Osveženo pred

4 ure, 54 minut

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,01

Natisni članek

Natisni članek

prestop nogometna tržnica Chelsea Arsenal Benjamin Šeško Benjamin Šeško

Ponedeljek, 9. 6. 2025, 20.40

4 ure, 54 minut

Preobrat v pogajanjih za Benjamina Šeška: bo Chelsea prehitel Arsenal?

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,01
Benjamin Šeško | Kdo bo izbral Benjamina Šeška in katero ponudbo bo na koncu Slovenec sprejel? | Foto Reuters

Kdo bo izbral Benjamina Šeška in katero ponudbo bo na koncu Slovenec sprejel?

Foto: Reuters

Angleški nogometni prvoligaš Chelsea bi lahko poleti resno ogrozil načrte Arsenala, ki snubi slovenskega nogometaša Benjamina Šeška. Ta bo letos skoraj zagotovo zapustil Leipzig. Pri Chelsea namreč še vedno iščejo okrepitev v napadu kljub že potrjenemu prihodu Liama Delapa iz Ipswicha za 30 milijonov funtov, poročajo angleški mediji. Morda je Šeško zadnji delček mozaika, ki ga sestavljajo za prihodnjo sezono?

Benjamin Šeško
Sportal Pogajanja za Šeška napredujejo

Arsenal ima Benjamina Šeška že dolgo na svojem seznamu želja. Ekipa išče vrhunskega napadalca v tem poletnem prestopnem roku, a ker je v igri tudi Šved Viktor Gyökeres, bi jih neodločnost lahko drago stala, poročajo angleški mediji.

Ekipa Mikela Artete se zaveda, da bo morala poleti seči globoko v denarnico za vrhunskega napadalca, saj so že tri sezone zapored končali kot drugi v Premier League ter obstali v polfinalu Lige prvakov. Londončani so Šeška spremljali že dlje časa in bili lani poleti blizu dogovora, a so prepočasi ukrepali – kar bi jih lahko zdaj stalo priložnost.

Na drugi strani pa Chelsea že vodi pogajanja z Borussio Dortmund za krilnega napadalca Jamieja Gittensa, potem ko je Dortmund zavrnil prvo ponudbo v višini 35 milijonov evrov (29,5 milijona funtov). Modri naj bi v prihodnjih dneh poslali izboljšano ponudbo.

Pri Chelsea se zanimajo za Šeška in Ekitika

Vzporedno Sky Sports poroča, da Chelsea razmišlja tudi o novem napadalcu – med možnostmi sta Hugo Ekitike in slovenski nogometni dragulj Benjamin Šeško. Po informacijah Mirror Football je Chelsea že v naprednih pogovorih z Eintracht Frankfurtom za Ekitikeja, ki bi jih stal približno sto milijonov evrov (84 milijonov funtov).

Benjamin Šeško pa bi bil precej cenejša alternativa, saj Mirror Football razkriva, da je napadalec RB Leipziga poleti na voljo za okoli 71 milijonov evrov. Arsenal je že opravil pogovore z Leipzigom in Šeškovimi zastopniki, a dogovor za zdaj še ni sklenjen, poroča Mirror Football.

Preberite še:

Rayan Cherki
Sportal Manchester City za bočnega branilca odštel 40 milijonov
Luis Henrique
Sportal Luis Henrique se seli v Inter
Jay Emmanuel-Thomas
Sportal Nekdanji angleški nogometaš po tihotapljenju 60 kilogramov drog v zapor
Ange Postecoglou
Sportal Postecoglou se kljub lovoriki poslavlja, Gasperini novi trener Rome