22.56

Ponedeljek, 1. 6. 2015, 22.56

Po neverjetni drami v Nemčiji večni prvoligaš ni izpadel

HSV ostaja edini klub, ki je vse od nastanka zdajšnje nemške prve lige njen član. Tako bo tudi v naslednji sezoni.

V Nemčiji so za nami dodatne kvalifikacije za prvo ligo. V njih sta se pomerila HSV, ki je sezono v prvi ligi sklenil na 16. mestu, in Karlsruher, ta je bil tretji v drugi ligi.

HSV, ki se je že v rednem delu prve lige pred izpadom rešil v zadnjem krogu, potem ko je premagal Schalke z 2:0, Freiburg pa je izgubil, si je obstanek zagotovil na še veliko bolj neverjeten način.

Vse od leta 1964, ko je nastala zdajšnja nemška prva liga, HSV ni iz nje ni izpadel, a tokrat je bil temu bližje kot kadarkoli. Na prvi tekmi dodatnih kvalifikacij je v četrtek pred domačimi navijači remiziral z 1:1 in si otežil delo.

Ko je v ponedeljek proti Karlsruherju na njegovem štadionu vse do zadnjih minut tekme zaostajal z 0:1, se je zdelo, da bo moral prvič v zgodovini kluba v drugo ligo. Toda potem je v 91. minuti s prostega strela z 20 metrov za izenačenje zadel Marcelo Diaz in izsilil podaljške. V teh je Nicolai Müller v 115. minuti zadel za zmago HSV in poskrbel za veliko veselje navijačev kluba, ki spada med najbolj priljubljene v Nemčiji.