Torek, 7. 4. 2009, 14.19
7 let, 9 mesecev
Pečečnik predstavil lepotca

Skozi prag galerije Kresija so na dan, ko je slovenska javnost spoznala idejno zasnovo prenove centralnega štadiona za Bežigradom, ki je zadostila tudi kulturnovarstvenim pogojem, vstopili številni pomembneži iz sveta športa in politike.
V ospredju pozornosti so bili premier Borut Pahor, ministrica za notranje zadeve Katarina Kresal ter trije družabniki Bežigrajskega športnega parka: predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije (OKS) Janez Kocijančič, župan Mestne občine Ljubljana Zoran Janković in glavni vlagatelj, predsednik družbe GSA in nogometnega kluba Interblock Joc Pečečnik. ''Dokazali smo, da lahko tudi v Ljubljani pripravimo pravi projekt. To me resnično veseli. Vse je bolj ali manj pripravljeno, da se lahko štadion začne graditi. Potrebujemo le še nekaj administrativnih dovoljenj, ki pa ne bi smela priti pod vprašaj. Če bo vse v skladu s pričakovanji, bo čez tisoč dni že odigrana prva nogometna tekma. Zahvalil bi se vsem za podporo, predlogi na natečaju pa so me več kot navdušili,'' je priznal bogati poslovnež, ki se je pred leti odločil, da se bo še kako aktivno vključil v slovenski nogometni vsakdan.
V pogovoru je še razkril, da bo štadion za Bežigradom odslej dom Interblocka, da bo kompleks ob štadionu ponudil tudi večnamensko športno dvorano s 1.500 sedišči, športno bolnišnico in manjši hotel (to pa še zdaleč ni vse, op. p.), da pričakuje zgledno sodelovanje s stanovskim ''kolegom'' v Stožicah ter da ne verjame, da bi lahko do začetka avgusta ostal brez gradbenega dovoljenja.
Brazilci za Bežigradom?
Njegova velika želja je tudi, da bi krstno tekmo na prenovljenem bežigrajskem lepotcu oplemenitilo gostovanje brazilske nogometne reprezentance, a o njej po lastnih besedah še ne razmišlja, saj mora najprej v rokah občutiti fizično gradbeno dovoljenje.
Predsednik projektnega sveta in mednarodne žirije natečaja prof. Janez Koželj je priznal, da se z izborom najboljše rešitve pot štadiona šele začenja, končala pa se bo z dovoljenjem Mednarodne nogometne zveze (FIFA) za igranje mednarodnih tekem. ''To bo pravo priznanje za prenovljeni štadion, ki bo obdržal veličino Plečnikovega dela, '' je dejal ljubljanski podžupan in mestni arhitekt MOL, njegov soimenjak in dolgoletni predsednik MOK pa je dodal, da ne more biti nobena kulturna dediščina razlog za propadanje objekta. ''Arhitekti so našli pravo rešitev, ki je zadovoljila obe strani. Štadion daje športu vedno novo moč za premagovanje ovir in večno stopnjo samozavesti''.
Pripombe stanovalcev v Fondovih blokih
Da je slovenska prestolnica oziroma ''najlepše mesto na svetu'', kot se je večkrat na razstavi izrazil ljubljanski župan, pridobila nekaj pomembnega, je izpovedal tudi izbor pesmi, ki jih je zbrani množici predstavila pevka Alenka Gotar. Najprej je zapela ''Ljubljana je spet olepšana'', nato pa še znamenito ''himno'' zasedbe Queen ''We are the champions''.
Med zbrano množico pa so se našli tudi posamezniki, ki niso najbolj zadovoljni s končnim izborom, oziroma napovedanim načinom prenove bežigrajskega štadiona. Peter Rondaij, član koordinacijskega odbora stanovalcev v bližnjih Fondovih blokih, je imel veliko pripomniti na temo poseganja v zelene površine med bloki in štadionom, kar je razkril v posebnem pogovoru za Sportal.