Thermometer Blue 0,01

Sporting Lizbona Porto

Sobota, 25. 5. 2019, 21.51

Lizbonski Sporting pokalni prvak

Sporting Lizbona | Lizbonski Sporting je portugalski pokalni prvak za sezono 2018/19. | Foto Getty Images

Lizbonski Sporting je portugalski pokalni prvak za sezono 2018/19.

Nogometaši lizbonskega Sportinga so zmagovalci portugalskega pokala. V finalu v Oeirasu so po enajstmetrovkah s 7:6 premagali Porto. Izid je bil po 90 minutah igre 1:1, po 120 minutah pa 2:2.

Porto je v vodstvo popeljal Soares v 40. minuti, v 45. minuti je izenačil Danilo. Sporting je v vodstvo v 101. minuti popeljal Bas Dost, že v sodniškem dodatku podaljška v 121. minuti pa je za 2:2 poskrbel Felipe.

Sporting je 17. osvojil pokal, Porto je ostal pri 16.