Kevin Kampl Boštjan Cesar Samir Handanović Haris Vučkić Andraž Šporar Robert Berić Jaka Bijol Miha Zajc Josip Iličić Benjamin Verbič Roman Bezjak Jasmin Kurtić Rene Krhin Miha Blažič Jure Balkovec Petar Stojanović Miha Mevlja Aljaž Struna Vid Belec Jan Oblak Jan Oblak Bojan Jokić Luka Elsner Simon Rožman Matjaž Kek slovenski nogometaši na delu v tujini

Ponedeljek, 25. 11. 2019, 22.50

Slovenski nogometaši na delu v tujini

Deset slovenskih zadetkov v Evropi in mirni ponedeljek #video

1

Benjamin Verbič | Benjamin Verbič je v Ukrajini za zadetek potreboval le šest minut. | Foto Žiga Zupan/Sportida

Benjamin Verbič je v Ukrajini za zadetek potreboval le šest minut.

Slovenski nogometaši, ki si služijo kruh v tujini, so po zadnjem reprezentančnem premoru v tem letu pokazali izjemno učinkovitost v napadu. V nedeljo so v polno zadeli Benjamin Verbič, Haris Vučkić in Andres Vombergar, v soboto sta Andraž Šporar in Blaž Kramer zablestela z dvema zadetkoma, med strelce pa so se vpisali tudi Žiga Škoflek, Alen Ožbolt in Enej Jelenič. Trener Amiensa Luka Elsner je izkusil najhujši poraz v Franciji, Simon Rožman pa je proslavil najvišjo prvenstveno zmago, odkar je na Hrvaškem.

Slovenska trenerja na delu v tujini:

Luka Elsner (Amiens) Francija, 1. liga Amiens : Strasbourg 0:4 (sobota)

Z Amiensom je izgubil drugič zapored. Tokrat je na domačem igrišču ostal praznih rok proti Strasbourgu in izkusil najtežji poraz, odkar je trener francoskega prvoligaškega kluba. Amiens je na lestvici padel na 16. mesto. "'To, kar smo pokazali, je nekaj nesprejemljivega. Prevzemam delež odgovornosti, tokrat smo povsem odpovedali v napadu. To je veliko razočaranje. To bomo morali analizirati, a med tistim, kar bi želeli, in tistim, kar smo pokazali, je ogromna razlika,'' je dejal mladi slovenski trener.

Simon Rožman (Rijeka) Hrvaška, 1. liga Inter Zaprešić : Rijeka 1:4 (nedelja)

Po porazu z 0:5 proti Dinamu pred domačimi navijači pred odhodom na reprezentančni premor, kar je najvišji domač poraz v zgodovini kluba, pa tudi tretji prvenstveni v nizu za Rijeko, so na Reki sledili burni dnevi, ki so poskrbeli tudi za nekaj rezov v igralskem kadru. Spremembe so obrodile sadove, saj je Rijeka v nedeljo v predmestju Zagreba nadigrala Inter, zmagala kar s 4:1 in se na lestvici povzpela na četrto mesto. Za vodilnim Dinamom zaostaja deset točk.

Slovenski reprezentanti na delu v tujini:

Vratarja:

Vid Belec (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga

Apoel Nikozija : Pafos 3:0 (sobota)

Branil je vso tekmo in znova ohranil mrežo nedotaknjeno. Apoel je na sedmih tekmah prejel le tri zadetke.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Španija, 1. liga Granada : Atletico Madrid 1:1 (sobota)

Branil je vso tekmo. Prejel je zadetek (video spodaj) v 67. minuti in se izkazal zlasti z obrambo ob strelu Antonia Puertasa. V tej sezoni je prejel devet zadetkov. Če bi ostal nepremagan, bi postavil nov klubski rekord po številu tekem z nedotaknjeno mrežo, kjer si deli prvo mesto z Ablom Resinom (95).

Branilci:

Jure Balkovec (Empoli) Italija, 2. liga

Empoli : Venezia 1:1 (sobota)

Odigral je vso tekmo in v 5. minuti prispeval podajo za zadetek Empolija.
Miha Blažič (Ferencvaroš) Madžarska, 1. liga Ferencvaroš : Zalaegerszegi 3:2 (nedelja) Odigral je vso tekmo. Ferencvaroš je na prvem mestu, čeprav je odigral tekmo manj od najbližjih zasledovalcev.

Bojan Jokić (Ufa)

Rusija, 1. liga

Ufa : Soči 1:1 (nedelja)

Kapetan Ufe je odigral vso tekmo. To je bila zadnja tekma Ufe na domačem igrišču v tem letu. Potekala je v zelo hladnem vremenu, saj so nogometaši odigrali tekmo pri petih stopinjah pod ničlo.

Uroš Korun (Piast Gliwice) Poljska, 1. liga Lech Poznan : Piast Gliwice 3:0 (petek) Odigral je vso tekmo. Piast je zapravil priložnost, da bi se zavihtel na vrh lestvice.

Miha Mevlja (Soči)

Odigral je 50 minut, nato pa je moral zaradi zdravstvenih težav zapustiti igro. Takrat je Soči še vodil z 1:0.
Petar Stojanović (Dinamo Zagreb) Hrvaška, 1. liga Dinamo Zagreb : Hajduk Split 1:1 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.
Aljaž Struna (Houston Dynamo) Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. Houston je sezono končal na 10. mestu zahodne konference v ligi MLS in ostal brez končnice.

Vezisti:

Jaka Bijol (CSKA Moskva) Rusija, 1. liga

CSKA Moskva : Krila Sovjetov 1:0 (nedelja)

V igro je vstopil v 81. minuti, ko je bil že dosežen končni rezultat.

Adam Gnezda Čerin (Nürnberg) Nemčija, 2. liga Greuther Fürth : Nürnberg 0:0 (nedelja)

Ni igral, ostal je na klopi.

Domen Črnigoj (Lugano) Švica, 1. liga

Thun : Lugano 0:3 (nedelja)

Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za tekmo.
 Josip Iličić  (Atalanta) Italija, 1. liga Atalanta : Juventus 1:3 (sobota)

Zaradi kazni ni kandidiral za derbi 13. kroga italijanskega prvenstva.

Rene Krhin (Nantes) Francija, 1. liga

Brest : Nantes 1:1 (sobota)

Odigral je 81 minut. To je bil šele njegov drugi nastop v francoskem prvenstvu v tej sezoni.
Jasmin Kurtić (Spal) Italija, 1. liga

SPAL : Genoa 1:1 (ponedeljek)

Odigral je vso tekmo, SPAL še naprej zaseda predzadnje mesto.

Žan Majer (Lecce) Italija, 1. liga Lecce : Cagliari 2:2 (ponedeljek) Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za tekmo.
Rajko Rep (Hartberg) Avstrija, 1. liga Hartberg : Rheindorf Altach 2:1 (nedelja) Odigral je 90 minut in odšel z igrišča tik pred sodnikovim podaljškom. V 45. minuti je prejel rumeni karton.
Benjamin Verbič (Dinamo Kijev) Ukrajina, 1. liga Dinamo Kijev : Mariupol 3:0 (nedelja)

V igro je vstopil v 76. minuti, pet minut pozneje pa se je vpisal med strelce (glej video spodaj) in postavil končni rezultat. Dinamo za vodilnim Šahtarjem zaostaja 13 točk, Vojničan pa je v tej sezoni v ukrajinskem prvenstvu dosegel štiri zadetke.

Amedej Vetrih (Rizespor)

Turčija, 1. liga

Denizlispor : Rizespor 2:0 (sobota)

Miha Zajc (Fenerbahče)

Yeni Malatyaspor : Fenerbahče 0:0 (nedelja)

Napadalci:

Robert Berić (St. Etienne) Francija, 1. liga

Saint Etienne : Montpellier 0:0 (nedelja)

Roman Bezjak (Apoel Nikozija) Ciper, 1. liga Apoel Nikozija : Pafos 3:0 (sobota)

V igro je vstopil v 80. minuti.

Tim Matavž (Vitesse) Nizozemska, 1. liga

Sparta Rotterdam : Vitesse 2:0 (nedelja)

Odigral je vso tekmo.
Andraž Šporar (Slovan Bratislava) Slovaška, 1. liga Slovan Bratislava : Sered 2:0 (sobota)

Na Slovaškem je neustavljiv. Ko je bil rezultat med Slovanom in Seredom sredi drugega polčasa še vedno 0:0, ga je trener poslal v igro. Ljubljančan je vstopil v 65. minuti, nato pa se v 77. in 82. minuti (video si oglejte spodaj) vpisal med strelce in poskrbel za novo zmago branilcev slovaškega naslova. Prednost Slovana pred DAC Dunajsko Stredo znaša devet točk, Šporar pa je z 11 zadetki strelski kralj slovaškega prvenstva in ima pred zasledovalci ogromno prednost.

Haris Vučkić (Twente)

Nizozemska, 1. liga VVV Venlo :  Twente 2:1 (nedelja) Odigral je vso tekmo in v 41. minuti dosegel zadetek za 2:1 (video si oglejte spodaj). To je bil že njegov osmi zadetek v tej sezoni. Več golov so v nizozemskem prvenstvu dosegli le štirje nogometaši.

*Na seznamu so nogometaši z zadnjega seznama selektorja Matjaža Keka za tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Latviji in Poljski.

Preostali slovenski nogometaši na delu v tujini:

Jan Mlakar (Queens Park Rangers)

Anglija, 2. liga

Fulham : QPR 2:1 (petek)

V igro je vstopil v 81. minuti.

Jon Gorenc-Stanković (Huddersfield Town)

Huddersfield Town : Birmingham City 1:1 (sobota)

Gregor Zabret (Oldham Athletic)

Anglija, 4. liga

Newport County : Oldham Athletic 0:1 (sobota)

Ni kandidiral za tekmo.
Aljaž Casar (Rheindorf Altach)

Avstrija, 1. liga

Hartberg : Rheindorf Altach 2:1 (nedelja) Ni kandidiral za tekmo.

Zlatko Dedić (Swarowski Tirol)

Avstrija, 1. liga Swarowski Tirol : LASK 0:2 (sobota) Odigral je vso tekmo.

Alem Pašić (Vorwärts Steyr)

Kapfenberger SV : Vorwärts Steyr 2:1 (petek) Ni kandidiral za srečanje.
Žan Pelko (Austria Celovec)

Austria Celovec : Austria Dunaj B 2:1 (petek) Branil je vso tekmo.
Benjamin Šeško (Liefering)

Blaus Weiss Linz : Liefering 2:4 (petek) V igro je vstopil v 78. minuti.

Nicolas Rajsel (Oostende)

Belgija, 1. liga

Club Brugge : Oostende 2:0 (petek)

Ni kandidiral za srečanje.
Anel Hajrić (Lokeren) Belgija, 2. liga Beerschot Wilrijk : Lokeren 1:1 (sobota) Ni kandidiral za srečanje.
Mitja Križan (Lommel) Belgija, 2. liga Lommel : Union St. Gilloise 0:0 (sobota)  Odigral je vso tekmo.

Nik Lorbek (Union St. Gilloise)

Belgija, 2. liga Lommel : Union St. Gilloise 0:0 (sobota)  Ni kandidiral za tekmo.
Milan Tučić (OH Leuven) Belgija, 2. liga Westerlo : OH Leuven 1:2 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.

Dino Martinović (Etar)

Bolgarija, 1. liga

Botev Plovdiv : Etar 2:0 (ponedeljek)

Alen Ožbolt (Lokomotiv Plovdiv)

Ludogorec Razgrad : Lokomotiv Plovdiv 2:1 (sobota)

Odigral je vso tekmo in v derbiju kroga poskrbel za vodstvo gostov v 12. minuti (video spodaj). To je bil njegov peti zadetek v tej sezoni v Bolgariji, Lokomotiv pa po porazu v Razgradu za branilcem naslova zaostaja že devet točk.
Elvis Džafić (Sarajevo)

BiH, 1. liga

Velež : Sarajevo 1:2 (sobota)

Branil je vso tekmo in pomagal Sarajevu do pomembne zmage v boju za naslov. Prvič v tej sezoni se je znašel med vratnicama. Na ogrevanju se je poškodoval prvi čuvaj mreže Sarajeva Vladan Kovačević, tako da je nekdanji kapetan Olimpije prejel priložnost in navdušil s številnimi posredovanji. Živce je paral zlasti nekdanjemu napadalcu Maribora in Mure Nusmirju Fajiću, za edino neprepričljivost na srečanju pa plačal hudo kazen, ko je prejel zadetek za 2:1. Džafić, ki je lani premagal zahrbtno bolezen (Hodgkinov limfom), je v prejšnji sezoni že branil proti Veležu, a takrat na pokalnem srečanju. V soboto je debitiral na dvoboju elitnega prvenstva BiH.

Emil Velić (Mladost Doboj Kakanj)

BiH, 1. liga Mladost Doboj Kakanj : Radnik Bijeljina 0:4 (sobota)

Konec sezone.

Inter je osvojil drugo mesto in si priigral nastop v Evropi, Valenčič pa je s 16 zadetki najboljši strelec finskega prvenstva. V rednem delu je dosegel 14, v ligi za prvaka pa dva zadetka.

Denis Petrić (Nantes)

Francija, 1. liga

Jan Repas (Caen)

Francija, 2. liga Caen : Le Mans 3:3 (petek)

V igro je vstopil v 88. minuti.

Matic Kotnik (Panionios)

Grčija, 1. liga

Panionios : Olympiakos Pirej 1:1 (sobota)

Ni branil, ostal je na klopi.

Marko Nunić (AE Larissa)

Grčija, 1. liga PAOK Solun : Larissa 1:0 (nedelja) Odigral je vso tekmo.

Žiga Frelih (Inter Zaprešić)

Hrvaška, 1. liga Inter Zaprešić : Rijeka 1:4 (nedelja) Branil je vso tekmo.

Valter Birsa (Cagliari)

Italija, 1. liga

Lecce : Cagliari 2:2 (ponedeljek)

Samir Handanović (Inter Milano)

Italija, 1. liga Torino : Inter 0:3 (sobota)

Branil je vso tekmo in navdušil s številnimi posredovanji (glej video spodaj), s katerimi si je za svoj nastop prislužil visoko oceno.

Rok Vodišek (Genoa)

Italija, 1. liga SPAL : Genoa 1:1 (ponedeljek) Ni kandidiral za tekmo.

Matija Boben (Livorno)

Italija, 2. liga Livorno : Trapani 1:2 (sobota) Odigral je vso tekmo in v 90. minuti prejel rumeni karton.

Žan Celar (Cittadella)

Italija, 2. liga

Cittadella : Pisa 1:1 (nedelja)

Boštjan Cesar (Chievo)

Italija, 2. liga Chievo : Virtus Entella 2:1 (ponedeljek) Odigral je vso tekmo.

Luka Krajnc (Frosinone)

Italija, 2. liga Spezia : Frosinone 2:0 (nedelja)

Daniel Pavlev (Chievo)

Chievo : Virtus Entella 2:1 (ponedeljek)

Leo Štulac (Empoli)

Italija, 2. liga Empoli : Venezia 1:1 (sobota) Odigral je vso tekmo.

Dejan Vokić (Benevento)

Italija, 2. liga Benevento : Crotone 2:0 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.

V igro je vstopil v 73. minuti.

Vanja Drkušić (Rende) Italija, 3. liga (C)

Reggina : Rende 4:1 (sobota)

Adnan Golubović (Pesaro)

Pesaro : Arzignano 2:1 (nedelja)

Enej Jelenič (Carpi)

Virtus Verona : Carpi 1:2 (sobota)

Odigral je vso tekmo in v 11. minuti dosegel zadetek za vodstvo Carpija (video spodaj). V tej sezoni je zadel v polno že štirikrat.

Urban Žibert (Bisceglie)

Bisceglie : Paganese 2:2 (nedelja)

Klemen Bolha (Žalgiris Vilna)

Litva, 1. liga

Žalgiris : Atlantas 5:0 (petek)

Odigral je 81 minut.

Patrik Bordon (Panevežys) Litva, 1. liga Kauno Žalgiris : Panevežys 1:0 (sobota) Odigral je vso tekmo.

Matej Poplatnik (Kaposvari Rakoczi)

Madžarska, 1. liga Mezokövesd Zsory : Kaposvari 2:0 (sobota) Odigral je 73 minut in v 43. minuti prejel rumeni karton.

Matej Palčič (Šerif Tiraspol)

Moldavija, 1. liga

Šerif je s kar 17 točkami naskoka osvojil naslov prvaka. Še petega v nizu in 18. v zgodovini kluba.

Kevin Kampl (RB Leipzig)

Nemčija, 1. liga

RB Leipzig : Köln 4:1 (sobota)

Luka Štor (Dynamo Dresden)

Nemčija, 2. liga HSV : Dynamo Dresden 2:1 (sobota) Zaradi poškodbe stegenske mišice ni kandidiral za tekmo.

Dominic Maroh (Krefelder Uerdingen)

Nemčija, 3. liga

Würzburger Kickers : Uerdingen 0:2

Nik Omladič (Hansa Rostock)

Kaiserslautern : Hansa Rostock 2:0 (nedelja)

Odigral je 56 minut.

Ažbe Jug (Fortuna Sittard)

Nizozemska, 1. liga PEC Zwolle : Fortuna Sittard 3:1 (sobota)

Etien Velikonja (NEC Nijmegen) Nizozemska, 2. liga Helmond Sport : NEC 1:2 (petek) Ni igral, ostal je na klopi.

Damjan Bohar (Zaglebie Lubin)

Poljska, 1. liga Cracovia Krakov : Zaglebie Lubin 2:0 (ponedeljek) Odigral je vso tekmo.
Erik Janža (Gornik Zabrze) Poljska, 1. liga Gornik Zabrze : Wisla Plock 2:2 (petek) Odigral je vso tekmo.

Matej Pučko (Korona Kielce)

Poljska, 1. liga

Korona Kielce : Rakow Czestochowa 3:0 (sobota)

Rok Sirk (Zaglebie Lubin)

Cracovia Krakov : Zaglebie Lubin 2:0 (ponedeljek) Ni igral, ostal je na klopi.

Saša Aleksander Živec (Zaglebie Lubin)

Cracovia Krakov : Zaglebie Lubin 2:0 (ponedeljek)

Odigral je 77 minut.

Matic Žitko (Chojniczanka Chojnice) Poljska, 2. liga

Podbeskidzie : Chojniczanka Chojnice 2:1 (petek)

David Zec (Benfica Lizbona B)

Portugalska, 2. liga Brez tekme.

Milan Kocić (Voluntari)

Romunija, 1. liga Politehnica Iasi : Voluntari 2:2 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.
Andraž Struna (Voluntari) Romunija, 1. liga Politehnica Iasi : Voluntari 2:2 (sobota) Odigral je vso tekmo.

Lovro Bizjak (Ufa)

Ufa : Soči 1:1 (nedelja) Odigral je 82 minut, nato pa ga je zamenjal rojak Andres Vombergar in postavil končni rezultat 1:1.
Žiga Škoflek (Orenburg) Rusija, 1. liga Orenburg : Ahmat Grozni 1:2 V 90. minuti je postavil končni rezultat (video si oglejte spodaj) in poskrbel za strelski prvenec v Rusiji. V igro je vstopil v 66. minuti, ko je zamenjal nekdanjega igralca Olimpije Ricarda Alvesa.

Andres Vombergar (Ufa)

V igro je vstopil v 82. minuti namesto rojaka Lovra Bizjaka, tri minute pozneje pa s prvim zadetkom v tej sezoni izenačil rezultat na 1:1 (glej video spodaj) in priigral Ufi točko. V tej sezoni je zbral šest nastopov, a mu je trener večinoma namenjal le drobtinice, tako da je odigral vsega skupaj le 197 minut. Odkar se je Vombergar iz Ljubljane v začetku leta preselil v Rusijo, se je podpisal pod dva zadetka, skupno pa odigral 17 tekem. To je bila zadnja domača tekma Ufe v tem letu.

Kenan Bajrić (Slovan Bratislava)

Slovaška, 1. liga Slovan Bratislava : Sered 2:0 (sobota) Zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za srečanje.

Til Mavretić (Zemplin Michalovce)

Slovaška, 1. liga Zemplin : DAC 5:0 (sobota) V igro je vstopil v 75. minuti.

Maj Rorič (Sered)

Slovaška, 1. liga Slovan Bratislava : Sered 2:0 (sobota) V igro je vstopil v 85. minuti.
Željko Filipović (Vojvodina) Srbija, 1. liga Vojvodina : Napredak 2:1 (sobota) Ni kandidiral za srečanje.
Jan Koprivec (Kilmarnock) Škotska, 1. liga Kilmarnock : Hearts 3:0 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.
Nino Irgolič (Mjällby) Švedska, 2. liga Konec sezone. Mjällby je drugoligaški prvak. Zagotovil si je napredovanje med elito. Mladi slovenski vratar je branil na dveh tekmah, po izteku posoje pa se je vrnil v Maribor.

Kenan Fatkić (Thun)

Švica, 1. liga Thun : Lugano 0:3 (nedelja) Ni igral, ostal je na klopi.

Blaž Kramer (Zürich)

Švica, 1. liga

Zürich : Luzern 3:0 (sobota)

Odigral je 79 minut in bil najboljši igralec tekme. Med strelce se je vpisal v 13. in 68. minuti (video spodaj), gostiteljem pa je pot do zmage olajšal rdeči karton napadalca Luzerna, starega znanca Olimpije in Gorice Blessinga Elekeja. Nekdanji nogometaš Aluminija je v izjemni formi. Na zadnjih štirih ligaških tekmah v Švici se je vselej vpisal med strelce in dosegel kar pet zadetkov.

Denis Popović (Zürich)

Švica, 1. liga Zürich : Luzern 3:0 (sobota) Ni igral, ostal je na klopi.

Nejc Mevlja (Schaffhausen)

Švica, 2. liga Schaffhausen : Vaduz 0:3 (sobota) Odigral je vso tekmo in v 58. minuti prejel rumeni karton.

Nejc Skubic (Konyaspor)

Turčija, 1. liga Konyaspor : Bešiktaš 0:1 (sobota) Odigral je vso tekmo.

Gaber Dobrovoljc (Fatih Karagümrük)

Turčija, 2. liga Fatih Karagümrük : Ümraniyespor 2:3 (sobota) Odigral je vso tekmo.
Rajko Rotman (Akhisar Belediyespor) Turčija, 2. liga Akhisar Belediyespor : Altay 2:1 (nedelja) Ni igral, ostal je na klopi.

Miha Goropevšek (Volyn Lutsk)

Ukrajina, 2. liga

Volyn Lutsk : Mykolaiv 1:1 (sobota)

V igro je vstopil v 46. minuti, v 63. minuti prejel rumeni karton, v šesti minuti sodnikovega podaljška pa še rdečega.

Antonio Delamea Mlinar (New England Revolution)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. New England je izpadel iz končnice in tako končal sezono v ligi MLS. Izločil ga je klub Atlanta United. Delamea Mlinar je postal prvi Slovenec, ki je odigral tekmo končnice lige MLS.

Aljaž Ivačič (Portland Timbers)

Liga MLS (ZDA/Kanada) Konec sezone. Portland je izpadel iz končnice lige MLS, slovenski vratar pa je končal sezono brez nastopa za prvo člansko ekipo.