Jasmin Kurtić Marseille PAOK Solun Jose Mourinho Bodo/Glimt Roma konferenčna liga

Četrtek, 7. 4. 2022, 23.11

2 leti

Konferenčna liga, četrtfinale (prve tekme)

Kurtićevi izgubili v Marseillu, nova norveška zaušnica Romi

Marseille Paok | Marseille je z 2:1 premagal Paok Jasmina Kurtića. | Foto Guliverimage

Marseille je z 2:1 premagal Paok Jasmina Kurtića.

Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je s solunskim Paokom na prvi četrtfinalni tekmi konferenčne lige gostoval v Marseillu in s soigralci izgubil z 1:2. Roma se je vrnila na Norveško, kjer je jeseni doživela enega najbolj bolečih porazov v klubski zgodovini. Tudi tokrat Skandinavijo zapušča razočarana, Bodö/Glimt jo je po preobratu premagal z 2:1. Nizozemski velikan PSV Eindhoven je pri Leicester Cityju remiziral brez gola, Feyenoord pa je remiziral s praško Slavio (3:3).

Eintracht Frankfurt Barcelona
Sportal Pekel in šok za Barcelono, v 66. minuti odrešenje pred povratno tekmo

Francozi so bili ves čas boljši tekmec in bi si zaslužili višjo zmago. Zapravili so veliko priložnosti, medtem ko je grška ekipa izkoristila svojo edino. Po prvem polčasu je bilo 2:0 za Marseille, gola sta dosegla Gerson v 13. (dišalo je po nedovoljenem položaju, a v konferenčni ligi sistema VAR ni) in Dimitri Payet v 45. minuti, zadetek nekdanjega francoskega reprezentanta je bil zelo lep. Na začetku drugega dela pa so gosti izenačili, strelec gola je bil Omar El Kaddouri, ki je na igrišče prišel po odmoru.

Bodo/Glimt je Romo premagal z 2:1. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Bodo/Glimt je Romo premagal z 2:1. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Norveška ekipa Bodö/Glimt je še tretjič v sezoni presenetila Romo. Ekipi sta bili skupaj že v skupini, Norvežani so prvo tekmo doma dobili kar s 6:1, nato pa še remizirali v Rimu. Očitno se ekipa Joseja Mourinha na teh tekmah ni dovolj naučila, saj se je tudi tokrat znašla na kolenih. Tokrat je sicer povedla, a so domači v drugem polčasu poskrbeli za preobrat in napovedali, da nameravajo biti tudi na povratni tekmi trn v peti Italijanom.

Feyenoord in Slavia iz Prage sta se razšla z izidom 3:3, gosti so izenačili v peti minuti sodniškega podaljška, tudi drugi nizozemski predstavnik v četrtfinalu PSV Eindhoven je remiziral, a je z izidom 0:0 v Leicestru po prvi tekmi zagotovo bolj zadovoljen kot ekipa iz Rotterdama.

Konferenčna liga, četrtfinale (prve tekme):

Četrtek, 7. april:
Feyenoord : Slavia Praga 3:3 (1:1)
Sinisterra 10., Senesi 74., Kokcu 86.; Olayinka 41., Sor 67., Traore 90.+5.

Bodo/Glimt : Roma              2:1 (0:1)
Saltnes 56., Vetlesen 89.; Pellegrini 43.

Leicester : PSV Eindhoven      0:0

Marseille : Paok Solun         2:1 (2:0)
Gerson 13., Payet 45.; El Kaddouri 48.; R.K.: Gerson 90.+4/Marseille
(Jasmin Kurtić je za Paok odigral celo tekmo, v 94. minuti je prejel rumeni karton.)