Konferenčna liga, osmina finala (povratne tekme)

PAOK v Belgiji napredoval brez kaznovanega Kurtića

Jasmin Kurtić | PAOK je napredoval tudi brez pomoči Jasmina Kurtića. | Foto Guliverimage

PAOK je napredoval tudi brez pomoči Jasmina Kurtića.

Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, ki je v tej sezoni pri solunskem Paoku v življenjski strelski formi, zaradi kazni rumenih kartonov ni mogel pomagati soigralcem na gostovanju v Belgiji. Paok je v Gentu branil prednost enega zadetka (1:0), ki jo je z evropskim prvencem zagotovil prav Belokranjec, grški klub pa je zmagal tudi na drugem srečanju (2:1) in si zagotovil mesto v četrtfinalu.

Poleg Kurtićeve ekipe bodo v četrtfinalu igrali še nogometaši Marseilla, PSV Eindhovna, Leicester Cityja, Bodo/Glimta, Rome, Feyenoorda in praške Slavie. Paok je izločil belgijski Gent, potem ko je tudi v gosteh v osmini finala zmagal, in sicer z 2:1. Za Grke sta tokrat zadela Jose Crespo in Douglas Augusto.

Roma je na prvi tekmi v gosteh premagala Vitesse z 1:0, Nizozemci pa so v Rimu z enakim izidom vodili do prve minute sodniškega dodatka, takrat pa je Rimljane med osmerico spravil gol Tammyja Abrahama.

PSV in Köbenhavn sta se na prvi tekmi v Eindhovnu razšla s 4:4, danes pa je na Danskem nizozemska zasedba zanesljivo opravila svoje delo in zmagala s 4:0. Leicester City je Rennes izločil po tem, ko ga je doma premagal z 2:0 in danes v Franciji izgubil z 1:2. Odločilni gol za Angleže je v 51. minuti prispeval Wesley Fofana.

Obračun Alkmaarja in Bodo/Glimta pa je odločil podaljšek. Prvo tekmo so Norvežani doma dobili z 2:1, takšen pa je bil izid – tokrat v korist Nizozemcev – po rednem delu povratne tekme. Sledil je dodaten del igre, v katerem je v 105. minuti odločilen zadetek dosegel Alfons Sampsted in tako izničil tudi dva gola domačega nogometaša Evangelosa Pavlidisa.