Četrtek, 15. 7. 2021, 23.35

Konferenčna liga, kvalifikacije (1. krog), povratne tekme

Po Mariboru napredovali tudi Domžalčani

3

NK Maribor Urartu | Mariborčani so po domači tesni zmagi (1:0) tudi na povratni tekmi zmagali z 1:0 in potrdili napredovanje v drugi krog, v katerem jih čaka Hammarby. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Oba slovenska predstavnika sta uspešno prestala prvi krog kvalifikacij za konferenčno ligo. Nogometaši NK Maribor so tudi na povratni tekmi z 1:0 premagali armenski Urartu. Edini zadetek je v 85. minuti prispeval rezervist Danijel Šturm. Tesno prednost s prve tekme (1:0) so ubranili tudi Domžalčani, ki jim je na gostovanju pri luksemburškem Swift Hesperangu zadostoval remi (1:1). Mariborčane v drugem krogu čaka švedski Hammarby, Domžalčane pa finski Honka Espoo. V drugem krogu se pridružuje tudi NK Olimpija, čaka ga malteški tekmec Birkirkara.

NK Maribor Urartu
Sportal Mariborčani ob koncu strli Armence in potrdili napredovanje

Mariborčani so na uvodni kvalifikacijski tekmi v Ljudskem vrtu do tesne zmage in prednosti prišli s prvencem Nina Žuglja, prednost pa uspešno ubranili tudi na povratnem srečanju na stadionu Uratru Stadium v Erevanu. V prvem polčasu zadetkov ni bilo, najlepšo priložnost prvega dela so si priigrali gostitelji, a jim je v 23. minuti veselje preprečila vratnica.

So se pa ob koncu drugega polčasa doseženega zadetka in s tem potrditve napredovanja veselili Štajerci. V 85. minuti je zadel novinec v vijoličnem Danijel Šturm, ki je v gol pospravil odbitek in postavil končnih 1:0.

Vijolice v drugem krogu kvalifikacij čaka švedski Hammarby.

Novoustanovljeno tekmovanje konferenčne lige ob preboju v skupinski del ponuja mikavne finančne nagrade, kar tri milijone evrov.
NK Domžale Swift Hesperange
Sportal Domžalčani izvlekli remi in napredovanje

Domžalčani so si napredovanje zagotovili z remijem na povratni tekmi. | Foto: Grega Valančič/Sportida Domžalčani so si napredovanje zagotovili z remijem na povratni tekmi. Foto: Grega Valančič/Sportida

V deževnem Luksemburgu so nogometaši NK Domžale na stadionu Josy Barthel remizirali s Swift Hesperange in si zaradi tesne zmage na domačem terenu priigrali napredovanje.

Gostitelji so sicer v 31. minuti najprej izničili prednost Domžalčanov. Hamidou Sene je pobegnil obrambi Domžal in sam prišel pred vratarja Mulalića, ta je prvi strel ubranil, a se je žoga odbila nazaj do Senegalca, ki jo je nato poslal v prazno mrežo. Zeni Husmani je v 60. minuti s podajo zaposlil Mattiasa Käita, ta je prodrl v kazenski prostor in nekoliko z leve strani mojstrsko zadel dolgi kot nemočnega vratarja Geordana Dupireja.

Rezultat se do konca ni več spremenil, rumena družina si je drugi krog priigrala z 2:1. V tem jo čaka finski Honka Espoo, ki je s 3:1 izločil ferski Runavik.

Nogometaše Olimpije, ki se tekmovanju pridružujejo v drugem krogu, čaka malteški kolektiv Birkirkara.

Napredovala tudi Lipušček in Trajkovski

Napredovanje si je s Spartak Trnavo po zaostanku s prve tekme (2:3) zagotovil tudi Dejan Trajkovski, ki je s soigralci izločil klub Mosta. Po podaljških je napredoval tudi Žiga Lipušček s RFS, ugnali so Klaksvik.

NK Maribor NŠ Mura
Sportal Muri se smeji, v njeno blagajno kapljajo milijoni evrov!

Spartak Trnava* : Mosta 2:0 /2:3/
 (Dejan Trajkovski je za Spartak igral v drugem polčasu.)
Sarajevo : Milsami Orhei* 0:1 /0:0/
Slask Vroclav* : Paide 2:0 /2:1/
Breidablik* : Racing Union 2:0 /3:2/
Coleraine : Velež Mostar* 1:2 /1:2/
Vllaznia* : Široki Brijeg 3:0 /1:3/
Klaksvik : RFS 2:4* /3:2/ -podaljški
(Žiga Lipušček je za RFS igral celotno tekmo.)

Torek, 13. julij:
Dundalk* : Newtown 1:0 /4:0/

// rezultat prvih tekem
*z odebeljenim tiskom je označeno ime kluba, ki je napredoval v drugi krog kvalifikacij