JUŽNOAMERIŠKE KVALIFIKACIJE ZA SP 2022, 3. KROG

Brazilija brez Neymarja z velikimi težavami odpravila Venezuelo

Firmino | Firminho je z golom za 1:0 rešil ugled Brazilije. | Foto Reuters

Firminho je z golom za 1:0 rešil ugled Brazilije.

Brazilija je v južnoameriških kvalifikacijah za svetovno prvenstvo v nogometu premagala Venezuelo, a z velikimi težavami. Za Brazilijo na tekmi v Sao Paulu ni zaigral Neymar, kar se je zelo poznalo na igrišču. Po polčasu je bil izid 0:0, zmago pa je Braziliji priboril šele Firmino. Izkušeni igralec Liverpooola je bil uspešen v 66. minuti.

V Južni Ameriki se bodo na SP 2022 v Katarju neposredno uvrstile najboljše štiri reprezentance v kvalifikacijah, petouvrščeno pa čakajo medcelinske dodatne kvalifikacije.

Exequiel Palacios
Sportal Huda poškodba argentinskega reprezentanta

Na začetku je sicer kazalo, da bo petkratni svetovni prvak Brazilija povedel že zgodaj, a je sodnik v šesti minuti zaradi prepovedanega položaja razveljavil gol Richarlisona. Braziliji so razveljavili nato tudi drugi gol proti koncu polčasa.

Na drugi tekmi je Čile premagal Peru z 2:0. Na stadionu Estadio Nacional Julio Martinez Pradanos v Santiagu de Chile je bilo vsega konec že po 34. minutah tekme, po zaslugi Artura Vidala.

Zvezni igralec milanskega Interja je v 19. minuti matiral obrambo Peruja z lepim strelom zunaj kazenskega prostora v zgornji levi kot gola, nato pa je bil uspešen še v 34. minuti, ko je v gneči pred vrati s telesom potisnil odbito žogo v mrežo. Glavni sodnik zadetka ni razveljavil.

Brazilija ima po treh odigranih tekmah v boju za mesto med ekipami, ki se bodo pomerile na SP leta 2022 v Katarju, poln izkupiček treh zmag in devetih točk za vodstvo na lestvici. Argentina ima na drugem mestu razvrstitve eno zmago manj.

Čile, ki je dosegel prvo zmago, je šesti, Peru, ki še nima zmage, pa osmi. Venezuela in Bolivija sta na repu brez še ene osvojene točke.

Že pred tem je v derbiju kroga Urugvaj premagal Kolumbijo s 3:0 in prišel do druge zmage v kvalifikacijah. Urugvaj je četrti na lestvici, Kolumbija z eno zmago sedma.