15. 4. 2024,
22.43

3 mesece, 1 teden

Thermometer Blue 0,53
Sandi Lovrič Jaka Bijol Lazio Udinese Bologna Juventus Inter AC Milan italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 15. 4. 2024, 22.43

Italijansko prvenstvo, 32. krog

Inter vse bližje naslovu, tekma v Vidmu predčasno končana, Atalanta zapravila vodstvo

Evan Ndicka | Evana Ndickaja so v drugem polčasu odnesli z zelenice, dobrih deset minut pozneje pa tekmo predčasno končali. | Foto Guliverimage

Nedeljsko srečanje med Udinesejem in Romo se je predčasno končalo pri rezultatu 1:1, potem ko je na zelenici obležal član gostov Ewan Ndicka. V Franciji rojeni nogometaš, ki igra za Slonokoščeno obalo, se je sesedel in držal za prsni koš, z igrišča pa so ga odnesli na nosilih. Pozno zvečer so italijanski mediji sporočili, da se Ndicka počuti bolje, a bo ostal na opazovanju v bolnišnici, kjer so potrdili, da ni šlo za srčni zastoj. Vodilni Inter, ki je v nedeljo remiziral s Cagliarijem, drvi proti naslovu prvaka, pred drugim Milanom ima 14 točk prednosti. V ponedeljek sta se Fiorentina in Genoa razšla brez zmagovalca (1:1), Atalanta pa je proti Veroni, ki se bori za obstanek, zapravila vodstvo z 2:0, tekma se je končala z 2:2.

Sandi Lovrić
Sportal Sandi Lovrić si je huje poškodoval stegensko mišico. Kaj to pomeni za Euro 2024?

Srečanje med Udinesejem in Romo se je končalo predčasno. V 72. minuti je gledalcem zastal dih, na zelenici se je sesedel branilec Rome Ewan Ndicka. Štiriindvajsetletnik se je ob tem držal za prsni koš, zdravstveno osebje ga je odneslo z zelenice, medtem ko so ga nosili z igrišča, je bil pri zavesti.

Ewan Ndicka se je takole sesedel na zelenico:

Srečanje so sprva nadaljevali, a kaj hitro po nadaljevanju je gostujoči strateg Daniele De Rossi odšel z roba igrišča. Po povratku je sledilo večminutno dogovarjanje, po približno desetih minutah pa so tekmo vendarle predčasno končali pri izidu 1:1.

Nekateri italijanski mediji so poročali, da so ga nemudoma prepeljali v bolnišnico s policijskim spremstvom, potem ko so rezultate EKG-ja, opravljenega na stadionu, ocenili kot "zaskrbljujoče". Ob prevozu v bolnišnico je bil pri zavesti, so zapisali pri klubu iz Rima.

Pri SkyNewsu so zvečer sporočili spodbudne novice. Ndicka se počuti bolje, a bo ostal na opazovanju v bolnišnici, kjer so izključili srčni zastoj. V bolnišnici ga je pred vrnitvijo v Rim obiskal trener De Rossi in se pošalil, naj pohiti, češ da ga v četrtek potrebuje na evropski tekmi proti Milanu, ko bodo branili prednost s prve tekme (1:0), Ndicka pa se je ob šali smejal.

Kdaj se bo vrnil Sandi Lovrić?

Je Sandi Lovrić po poškodbi desne stegenske mišice že sklenil klubsko sezono? | Foto: Guliverimage Je Sandi Lovrić po poškodbi desne stegenske mišice že sklenil klubsko sezono? Foto: Guliverimage Udineseju, za katerega je Jaka Bijol igral od prve minute, še naprej ne more pomagati slovenski reprezentant Sandi Lovrić, ki si je poškodoval stegensko mišico. Videmski klub je v četrtek potrdil, da je poškodba 33-kratnega slovenskega reprezentanta hujše narave. Tako bo moral okrevati kar nekaj časa.

Pri Udineseju še niso postregli z natančnejšim podatkom, kako dolgo bo odsoten, v neformalnih debatah pa se razpreda med štirimi in šestimi tedni. To bi lahko pomenilo, da je 25-letni nogometaš, rojen v Avstriji, ki je pred nekaj leti prejel slovenski potni list in okrepil konkurenco v Kekovi četi, kar se tiče zveznih igralcev, že končal sezono. Poraja se vprašanje, ali bo nared za glavni reprezentančni cilj desetletja, Euro 2024 v Nemčiji.

Priprave na evropsko prvenstvo se bodo na Gorenjskem začele 22. maja, nato čakata Slovenijo dve pripravljalni tekmi (Armenija in Bolgarija), 16. junija pa že prvi vrhunec, obračun z Dansko v Stuttgartu. Več bo torej znanega, ko bo Udinese postregel s konkretnejšo oceno o tem, kako dolgo bo trajalo okrevanje Lovrića.

Inter drvi proti naslovu

V Italiji je sicer bolj ali manj že znan nov prvak. Interju lahko osvojitev scudetta prepreči le še čudež. Črno-modri so remizirali s Cagliarijem prednost pred Milanom, ki je zgolj remiziral pri moštvu z dna lestvice Sassuolu, pa šest krogov pred koncem znaša 14 točk.

Inter drvi proti naslovu prvaka. | Foto: Reuters Inter drvi proti naslovu prvaka. Foto: Reuters

Tretjeuvrščeni Juventus je v soboto gostoval pri mestnem tekmecu Torinu, tekma pa se je končala z remijem brez golov.

Liverpool Atalanta  Gianluca Scamacca
Sportal Klopp jezen, zaskrbljen, navijači na Anfieldu osupli

Bologni se nasmiha velik uspeh

Četrtouvrščena Bologna, ki je pred največjim uspehom v tem stoletju, saj se ji nasmiha vozovnica za ligo prvakov, bo čez teden dni gostila Monzo.

V uvodnem dejanju 32. kroga je Lazio v petek zvečer s 4:1 premagal Salernitano, ki je z eno nogo že v drugi ligi.

Sportal Vodilni Inter uspešen v Vidmu, Juventus ugnal Fiorentino, Cagliari si rešuje kožo