24. 8. 2024,
21.03

2 uri, 8 minut

Thermometer Blue 0,23
Aston Villa Tottenham Liverpool Arsenal Erling Haaland Manchester United Manchester City angleško prvenstvo Premier League tuja nogometna prvenstva tuja nogometna prvenstva

Sobota, 24. 8. 2024, 21.03

Angleško prvenstvo, 2. krog

Haaland se je znesel nad Ipswichom, Arsenalu derbi kroga

Manchester City Erling Haaland | Danny Welbeck, ki je člansko kariero začel pri Manchestru Unitedu, je zadel za vodstvo Brightona. | Foto Reuters

Drugi krog angleške premier lige sta odprla Brighton in Manchester United. Zmaga je ostala doma (2:1). Aktualni prvak Manchester City je novinca v ligi Ipswich premagal s 4:1, Erling Haaland pa je dosegel hat-trick. V derbiju kroga je podprvak Arsenal v gosteh premagal Aston Villo (2:0).

Jamie Vardy
Sportal Klubska ikona Leicester Cityja pokvarila načrte Tottenhamu

Sobota v premier ligi se je začela zelo dramatično. Brighton je gostil Manchester United. Otrok rdečih vragov Danny Welbeck je Brighton popeljal v vodstvo v prvem polčasu, Amad Diallo je v drugem izenačil. Vse je že kazalo na delitev točk, nato pa je v peti minuti sodnikovega dodatka za zmago domačih zabil Joao Pedro.

Nič manj nore tekme ni odigral aktualni prvak Manchester City, ki se je doma proti Ipswichu znašel v zaostanku že v sedmi minuti. Zadel je Sammie Szmodics. A so sinjemodri hitro postavili stvari na svoje mesto: v 12., 14. in 16. minuti sta zadela Erling Haaland dvakrat in Kevin de Bruyne enkrat. Za vodstvo s 3:1! Nadaljevanje tekme je bilo mirnejše, je pa s tretjim golom zmago Cityja v 88. minuti potrdil Haaland.

Danny Welbeck, ki je člansko kariero začel pri Manchestru Unitedu, je zadel za vodstvo Brightona. Na koncu so zmagali z 2:1. | Foto: Reuters Danny Welbeck, ki je člansko kariero začel pri Manchestru Unitedu, je zadel za vodstvo Brightona. Na koncu so zmagali z 2:1. Foto: Reuters

Cityju in Britghtonu se je po dveh tekmah na vrhu z zmago pridružil Arsenal. Ta je po učinkoviti predstavi z 2:0 v gosteh ugnal v minuli sezoni četrtouvrščeno Aston Villo. Klub iz Birminghama je imel več poskusov proti vratom topničarjev, a niso našli poti do gola, čeprav je imel Ollie Watkins ob strelu v 25. minuti prazno mrežo.

Arsenal je v drugem polčasu nato zabil gola iz svojih prvih dveh poskusov. Najprej je bil v 67. minuti natančen Leandro Trossard, deset minut kasneje pa je za končnih 2:0 zadel še Thomas Partey.

Končni rezultat na derbiju v Birminghamu je dosegel Thomas Partey. | Foto: Reuters Končni rezultat na derbiju v Birminghamu je dosegel Thomas Partey. Foto: Reuters

Zanesljivo je s tekmeci iz Liverpoola opravil tudi Tottenham. Londončani so bili od Evertona boljši s 4:0. V prvem polčasu sta zadela Yves Bissouma (14. minuta) in Son Heung-Min (25.), v drugem pa Cristian Romero (71.) in drugič Son (77.).

Na preostalih tekmah je West Ham z 2:0 v gosteh premagal Crystal Palace, Fulham je slavil proti Leicestru z 2:1, Nottingham Forest pa je v gosteh ugnal Southampton z 1:0.