10.34

Klemen Prepelič Jaka Klobučar Pau Gasol

Ponedeljek, 7. 9. 2015, 10.34

Slovenska košarkarja sta se na EuroBasketu izstrelila v prvo peterko

Z odličnima predstavama sta se Klemen Prepelič in Jaka Klobučar ob zmagi nad Gruzijo na EuroBasketu uvrstila v peterko dneva.

Slovenski navijači, ki so tudi v nedeljo prišli v Zagreb, so se skupaj z izbranci Jureta Zdovca veselili zmage nad Gruzijo (79:68), potem ko so dan prej izgubili proti Hrvaški.

Od košarkarjev sta imela glavno besedo Klemen Prepelič in Jaka Klobučar. Prvi je z izvrstnim prvim polčasom popeljal Slovenijo do visoke prednosti, ki je po 20 minutah znašala 15 točk (41:26). Prle je bil takrat že pri 19 točkah, tekmo pa končal pri številki 21 (trojke 4/4, za dve točki 1/1, prosti meti 7/7). V statistiko je vpisal še pet skokov, štiri podaje, imel pa je tudi šest izgubljenih žog.

V drugem delu je njegovo delo dokončal Klobučar, ki je v naslednjih 20 minutah dosegel 17 od skupno 20 točk.

Dobri predstavi sta ju uvrstili celo v peterko dneva evropskega prvenstva. Ob njiju so mesto med najboljšimi dobili še veliki Pau Gasol, ki je ob visoki zmagi Španije nad Turčijo (104:77) zbral 21 točk in sedem skokov. Na položaj krilnega centra so postavili Čeha Jana Veselyja, ki je bil z 19 točkami, devetimi skoki in tremi podajami osrednji protagonist zmage nad Ukrajino (78:64). Najboljši krilni košarkar je bil v nedeljo Finec Erik Murphy, ki pa kljub 24 točkam in devetim skokom ni mogel preprečiti poraza proti Izraelu (66:79).