Thermometer Blue 0

Union Olimpija Eurocup poročilo

Torek, 24. 11. 2015, 21.34

Nov obraz in zmaga Uniona Olimpije

Košarkarji Uniona Olimpije so v 7. krogu evropskega pokala (skupina A) premagali Nanterre z 78:65 (15:28, 35:37, 58:52).

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili tretjo zmago v evropskem pokalu. Pred domačimi gledalci v Stožicah so premagali Nanterre z 78:65.

Francoze so premagali z isto razliko, kot so izgubili na prvi tekmi, a so tam dosegli več košev, kar pomeni, da bodo v primeru enakega števila točk uvrščeni pred Nanterrom. Zmaga tako šteje dvojno, saj so Francozi neposreden tekmec Ljubljančanov za eno od prvih štirih mest v skupini A, ki vodijo v nadaljnje tekmovanje.

Čeprav je Union Olimpija nastopila precej oslabljena - brez prvega organizatorja igre Zacha Wrighta in kapetana Saša Zagorca, je pokazala obraz, ki ga njeni privrženci v zadnjih tekmah niso vajeni. Zeleno-beli so namreč od zadnjih desetih tekem v evropskem pokalu in ligi Aba izgubili kar devet.

In tudi tokrat so začeli zelo slabo. Na začetku druge četrtine so imeli že 16 točk zaostanka. A sledil je popoln preobrat, tako v igro kot rezultatu. Union Olimpija je s kolektivno igro, predvsem pa veliko bolj čvrsto obrambo, dobila drugo četrtino z 20:9. Do konca tekme oziroma od rezultata 15:31 je gostom prepustila vsega 37 točk, sama pa jih je dosegla 63.

V naslednjem krogu 2. decembra bodo košarkarji Olimpije gostovali v Bonnu.