17.56

8 let, 1 mesec

Sreda, 13. 11. 2013, 17.56

Jaka Blažič junak Zvezdine zmage

Beograjska Crvena zvezda je v 5. krogu košarkarske Evrolige dosegla drugo zmago, najboljši strelec Beograjčanov pa je bil Jaka Blažič. Partizan je doživel ponižanje pri moskovskem CSKA.

Crvena zvezda je z Jako Blažičem na čelu dosegla drugo evroligaško zmago. V domači dvorani je ugnala Lietuvos Rytas. Slovenski branilec je bil prvi strelec svojega moštva s 16 točkami. Igral je ''samo'' 15 minut in bil izjemno racionalen, saj je iz igre od osmih zgrešil le dva meta. Potem ko je večino tekme zaostajal, je aktualni evropski prvak Olympiacos v svoji dvorani po učinkoviti zadnji četrtini, v kateri je dosegel 24 točk, le strl odpor poljskega prvaka Ziolene Gore, in sicer s trojko v zadnji sekundi. Mirza Begić je imel skromno minutažo, le dobre štiri minute, v katerih je dosegel dve točki.

Moskva zares ni srečen kraj za Partizanovega trenerja Duška Vujoševića. Temu pred leti ni uspela trenerska misija pri ruskem gigantu, tudi tokratna tekma pa je bila za Partizana prava polomija, saj so črno-beli izgubili kar za 42 točk. Le Bogdan Bogdanović je strelsko dosegel dvomestno številko, pri Rusih pa je izstopala trojica Vitalij Fridzon-Vladimir Micov-Sony Weems, med katero je vsak član dosegel petnajst ali več točk.

Fenerbahče je v četrtek dosegel še peto zmago v sezoni. Točkovno je blestel Bojan Bogdanović, Gašper Vidmar v tem elementu ni prav izstopal, zato pa je s skoki, ki si jih je nabral kar devet, največ od vseh udeležencev tekme. Da je bil Zoran Dragić drugi strelec Unicaje s 16 točkami, Špancem ni pripomoglo k domači zmagi. Siena je slavila s 75:73. Boštjan Nachbar pa se je z Barcelono veselil zmage v Kijevu. Nekdanji slovenski reprezentant je prispeval 11 točk.