6. 2. 2010,
18.15

Sobota, 6. 2. 2010, 18.15

Domžalčani razočarali zveste gledalce

Košarkarji Heliosa so v 20. krogu lige NLB izgubili z Zadrom s 65:111 (11:24, 27:52, 51:87).

Po presenetljivi in pomembni zmagi v prejšnjem krogu pri Hemofarmu so košarkarji Heliosa v 20. krogu razočarali zveste gledalce v dvorani Komunalnega centra v Domžalah. Tekmo proti Zadru so izgubili s 46 točkami razlike, kar je najvišji poraz Heliosa v tej sezoni in hkrati druga najvišja zmaga v ligi NLB. Prvo mesto, zanimivo, drži prav Zadar, ki je v 10. krogu premagal Bosno s 50 točkami razlike.

Že prva četrtina je nakazala, da se Domžalčanom slabo piše. Motivirani gostje, ki se potegujejo za uvrstitev na zaključni turnir, so namreč začeli izjemno natančno in učinkovito, tako da je razlika po prvih desetih minutah znašala 13 točk. A to je bil šele začetek pohoda Zadrčanov k zanesljivi in visoki zmagi.

Gostje so kot za šalo zadevali z vseh položajev (trojke 19:28, za dve točki 20:31), hitro višali prednost, gostitelji na drugi strani pa so bili tako nemočni, da je marsikateri gledalec že ob polčasu zapustil dvorano.

Številke povedo dovolj. Zadar je na koncu dosegel 111 točk, kar je drugi najvišji izkupiček v sezoni med vsemi ekipami v ligi. Dve točki več je dosegla le Cibona v 10. krogu proti Zagrebu. Hkrati pa je Zadar s tem popravil lastni rekord iz prav tako 10. kroga, ko je doma Bosni nasul 104 točke.

Očitno so bili Domžalčani z mislimi že na tekmi naslednjega kroga, ki je zaradi pomembnosti v boju za obstanek zanje kar "tekma sezone". V petek bodo namreč gostovali v Sarajevu pri tamkajšnji Bosni, s katero že vso sezono bijejo tesen boj za mesto med jadransko elito tudi v prihodnji sezoni.