8 let, 1 mesec

Adria Mobil

Nedelja, 5. 6. 2011, 20.39

Peto mesto Gnezde v Italiji

Kolesarji Adrie Mobila so nastopili na 40. izvedbi enodnevne kolesarske dirke za Pokal Pace. Na dirki druge kategorije je Matej Gnezda zasedel 5. mesto.

Na 176 kilometrov dolgi dirki je nastopilo 180 kolesarjev, od katerih jih je zahtevno dirko, ki jo je krojilo tudi vreme, končalo le 59. V ciljnem šprintu skupine dvajsetih kolesarjev je zmago slavil Rus Solomenikov, ki bo v tednu, ki prihaja, praznoval šele svoj štiriindvajseti rojstni dan. Drugo mesto je zasedel njegov moštveni kolega Kuznecov, ki je še tri leta mlajši od zmagovalca dirke. Solomenikov je vknjižil drugo zmago v letošnji sezoni.

Največ preglavic je kolesarjem povzročal spust s klanca San Paolo, ki je bil zaradi dežja zelo nevaren in spolzek. Pred tem je glavnini na enajstem kilometru pobegnila skupina dvanajstih kolesarjev, v kateri sta bila tudi Mitja Mahorič in Blaž Jarc. Po petdesetih kilometrih je bila v ospredju le še šesterica z obema Slovencema. Ubežniki so imeli 100 kilometrov do cilja dve minuti in pol prednosti pred glavnino. Slabih 40 kilometrov do cilja je bila vsa glavnina skupaj. V zaključku ni nikomur uspelo pobegniti.

Gnezda, ki je v ciljnem šprintu zasedel 5. mesto je za Sportal povedal: ''Nimam si kaj očitati, saj je bil zaključek dirke zelo zahteven. Največ težav mi je povzročal spust, saj mi nikoli ni uspelo v dolino prikolesariti s prvo skupino. Zato sem veliko energije porabil, da sem vsakič znova ulovil vodilne. Zadnji krog sem bil na vrhu klanca z najboljšimi, a sem na spustu ponovno odpadel. Ulovil sem jih dva kilometra do cilja in uspel osvojiti 5. mesto.''

Poleg Gnezde se je izkazal tudi Mahorič, ki je v točkovanju gorskih ciljev osvojil 3. mesto.