Loana Lecomte olimpijski kros gorsko kolesarstvo Tanja Žakelj

Nedelja, 12. 6. 2022, 14.31

Olimpijski kros, gorsko kolesarstvo (Leogang)

Žakljeva najboljše letos, Francozinja na najvišji stopnički

Tanja Žakelj | Tanja Žakelj je na tekmi svetovnega pokala osvojila 19. mesto. | Foto Sebastian Sternemann

Tanja Žakelj je na tekmi svetovnega pokala osvojila 19. mesto.

Francozinja Loana Lecomte je zmagovalka preizkušnje v olimpijskem krosu v svetovnem pokalu gorskih kolesark v avstrijskem Leogangu. Dvaindvajsetletna Francozinja je bila razred zase, saj je tekmice ugnala za več kot minuto. Edina Slovenka Tanja Žakelj je pet krogov dolgo dirko končala na 19. mestu.

Maraton Franja
Sportal Hoogerland ubranil zmago na maratonu Franja, najboljši Slovenec 9.

Triintridesetletna Idrijčanka Tanja Žakelj letos nastopa zgolj na nekaterih dirkah svetovnega pokala. Izpustila je prvi preizkušnji v brazilskem Petropolisu in nemškem Albstadtu, sredi maja pa je v češkem Novem Mestu po tehničnih težavah v zadnjem krogu zabeležila 38. mesto.

Tokrat je bila bližje vrhu, za zmagovalko Lecomtovo, zanjo je bila to prva zmaga v letošnji sezoni, je zaostala 6:37 minute. Prve tri preizkušnje v tej sezoni je sicer dobila Avstralka Rebecca McConnell, ki je bila tokrat sedma.

"Moja druga letošnja dirka za svetovni pokal in rezultat, ki sem ga zelo vesela. Že na Češkem sem bila zelo vesela, ko sem se pripeljala v prvo dvajseterico, a mi je nato smola preprečila dober rezultat. Danes je šlo lepo in tekoče, brez kakšnih večjih napak. Svojo dirko sem vozila konstantno in solidno. Dejansko ni bilo samo solidno, z dirko sem zelo zadovoljna in je odlična iztočnica za naprej," je v izjavi za svojo ekipo dejala 33-letna Žakljeva.

Loana Lecomte je zmagal prvič v tej sezoni. | Foto: Reuters Loana Lecomte je zmagal prvič v tej sezoni. Foto: Reuters

Francozinja Loana Lecomte je danes slavila s časom 1:15:42, drugo Švedinjo Jenny Rissveds je ugnala za 1:13 minute. Avstrijka Laura Stigger je na tretjem mestu zaostala še 15 sekund več.

Na moški preizkušnji ni bilo slovenskih predstavnikov. Zmaga je odšla v Švico. Slavil je Mathias Flückiger pred rojakom Ninom Schurterjem, ki je zaostal šest sekund. Tretji je bil Alan Hatherly iz Južne Afrike, ki je ciljno črto prečkal 39 sekund za zmagovalcem.

Naslednja postaja svetovnega pokala bo prihodnji mesec (8. - 10.) v švicarskem Lenzerheideju.