Domen Novak Bahrain Victorious Matej Mohorič Matej Mohorič Dirka po Kataloniji

Ponedeljek, 22. 3. 2021, 17.59

3 leta

dirka po kataloniji, 1. etapa

Mohorič šesti na uvodni etapi dirke po Kataloniji, izid ga ni zadovoljil

Matej Mohorič | Matej Mohorič je Dirko po Kataloniji začel s šestim mestom. | Foto Guliverimage

Matej Mohorič je Dirko po Kataloniji začel s šestim mestom.

Slovenski kolesar Matej Mohorič (Bahrain Victorious) je osvojil šesto mesto na prvi etapi dirke po Kataloniji. Premierno etapno zmago na dirkah svetovne serije je slavil 22-letni Danec Andreas Kron (Lotto Soudal) pred Špancem Luisom Leonom Sanchezom (Astana-Premier Tech) in Francozom Remyjem Rochasom (Cofidis).

V času zmagovalca je prišel v cilj tudi Nemec Lennard Kämna (Bora-Hansgrohe) na četrtem mestu.

Z zaostankom 16 sekund je ciljno črto prečkal Novozelandec Dion Smith (BikeExchange) na čelu glavnine. V njegovem času pa sta prišla v cilj tudi šestouvrščeni Mohorič in osmouvrščeni sloviti Španec Alejandro Valverde (Movistar).

"Upam, da bo v nadaljevanju tedna še kaj bolje"

"Z današnjim rezultatom sem razočaran, ker sem se počutil res odlično in bi bil sposoben več," je po etapi dejal 26-letni Mohorič, ki je leta 2018 zmagal na deseti etapi sloviti dirke po Italiji, leto pred tem pa je dobil tudi sedmo etapo na dirki po Španiji.

"Tisti štirje so nam ušli predvsem zato, ker je eden izmed mojih ekipnih kolegov poskušal oziroma je z njimi napadal, pa ni zdržal pritiska, potem je bilo že prepozno, da bi jaz poskušal iti z njimi. Je bila taka nesrečna kombinacija in so se odpeljali ter je bilo prepozno, da bi jih ujeli. Tudi v sprintu sem bil drugi, ker je kolesar Mitcheltona malo spremenil smer, za šesto mesto se ne greš ravno kregat potem. Upam, da bo v nadaljevanju tedna še kaj bolje," je imel po etapi mešane občutke Podbličan, leta 2018 zmagovalec dirk po Beneluksu in po Nemčiji.

Na dirki sodeluje še en Slovenec, Domen Novak, prav tako član zasedbe iz Bahrajna, ki je prišel v cilj na 106. mestu z zaostankom osmih minut in 30 sekund.

Šlo je za etapo s startom in ciljem v Calelli (178,5 km).

Torkova etapa bo posamična vožnja na čas v Banyolesu.

Kron, ki je prvič oblekel majico vodilnega, bo na etapi branil štiri sekunde prednosti pred Sanchezom in šest sekund prednosti pred Rochasom. Mohorič zaostaja 26 sekund.

Triindvajset kilometrov pred ciljem je Sanchez poskusil s pobegom. Med štirimi ubežniki pa je na koncu v sprintu največ iztržil Kron.

"To je fantastično. To je moja prva večetapna dirka svetovne serije in prva etapna zmaga na tej ravni. Noro je. Fantastično je in ničesar ne morem reči. Prav fantastično. Danes smo kot ekipa vozili fantastično," je dejal Kron.