Jumbo-Visma Jonas Vingegaard Kriterij po Dofineji

Četrtek, 8. 6. 2023, 17.13

KRITERIJ PO DOFINEJI, 5. ETAPA

Hitri Vingegaard pokazal mišice in prevzel skupno vodstvo

Jonas Vingegaard sezono odpira v Galiciji. | Jonas Vingegaard je zanesljivi zmagovalec 5. etape Dirke po Dofineji in novi vodilni.

Jonas Vingegaard je zanesljivi zmagovalec 5. etape Dirke po Dofineji in novi vodilni.

Danski kolesarski as Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) je prepričljivi zmagovalec 5. etape Dirke po Dofineji. V cilj 191 kilometrov dolge preizkušnje med krajema Cormoranche-sur-Saone in Salins-les-Bains je prišel 31 sekund pred zasledovalci in tako prevzel skupno vodstvo na dirki. Drugouvrščeni Avstralec Ben O'Connor zaostaja minuto in 10 sekund. Matevž Govekar je v cilj prišel kot 128., s slabimi 13 minutami zaostanka.

Mikkel Bjerg
Sportal Vingegaard zaostal, njegov rojak presenetil

Šestindvajsetletni Danec, sicer lanski zmagovalec najbolj prestižne večetapne preizkušnje na svetu po Franciji ter klubski sotekmovalec Primoža Rogliča in Jana Tratnika pri nizozemski ekipi, je približno 17 kilometrov pred ciljem pri 3,6 km dolgem vzponu druge težavnostne kategorije najprej sledil napadu Ekvadorca Richarda Carapaza, v končnici etape pa se je otresel vseh svojih tekmecev iz ubežne skupine ter po samostojni vožnji v cilj prispel z 31 sekundami prednosti pred njimi.

Po današnji etapni zmagi je pridobil tudi deset bonifikacijskih sekund, po O'Connorju drugi najbližji zasledovalec, tretjeuvrščeni Francoz Julian Alaphilippe, za njim zaostaja 1:23 minute.

Bjerg po padcu izgubil stik

Do današnje etape vodilni Danec Mikkel Bjerg (UAE Emirates) je na začetku zadnjega vzpona na Cote d'Ivory padel in izgubil stik z ubežniki, v cilj je prikolesaril z več kot dvominutnim zaostankom, tako da je v skupni razvrstitvi zdrsnil na deveto mesto (+2:21).

Govekar zaostal slabih 13 minut

Edini slovenski tekmovalec na dirki po Dofineji, Matevž Govekar (Bahrain Victorious), je na današnji etapi osvojil 128. mesto (+12:53), v skupni razvrstitvi pa je na 122. mestu (+30:17).

V petek bo na sporedu 170,5 km dolga etapa med krajema Nantua in Crest-Voland. Karavana bo morala premagati po dva vzpona druge in tretje težavnostne kategorije.

Najbolj zahtevni preizkušnji na "generalki" za francosko pentljo, ki se bo začela 1. julija v Bilbau v Španiji, bosta na sporedu v soboto in nedeljo.