gorsko kolesarstvo

Hrastnikova peta v spustu v Les Getsu

Monika Hrastnik | Monika Hrastnik. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Monika Hrastnik.

Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik je na drugi postaji svetovnega pokala v spustu v francoskem Les Getsu osvojila peto mesto. V cilju je za zmagovalko, Britanko Tahnee Seagrave zaostala šest sekund in pol. V moškem finalu je bil Jure Žabjek pri repu uvrščenih, potem ko je v prvem delu preizkušnje storil veliko napako.

Slovenska gorska kolesarka Monika Hrastnik je pretekli mesec na uvodu v sezono v Leogangu v Avstriji osvojila tretje mesto, kar so bile njene druge stopničke v svetovnem pokalu. Na istem prizorišču je bila lani tudi bronasta na svetovnem prvenstvu v gorskem kolesarstvu.

Tokrat je za najboljšo trojico v Franciji zaostala dobro sekundo in pol. Poleg zmagovalke Tahnee Seagrave sta na odru za zmagovalke stale še druga Francozinja Myriam Nicole in tretja Švicarka Camille Balanche. Pred 27-letnico iz Lepe Njive se je uvrstila še Norvežanka Mille Johnset.

Edini Slovenec v moškem finalu Jure Žabjek je zasedel končno 48. mesto (+17,044), potem ko je v prvem delu preizkušnje napravil veliko napako in izgubil več kot deset sekund.

Jure Žabjek se je uvrstil pri repu najboljših 50 tekmovalcev. | Foto: Grega Valančič/Sportida Jure Žabjek se je uvrstil pri repu najboljših 50 tekmovalcev. Foto: Grega Valančič/Sportida

Kasneje je razplet preizkušnje nekoliko krojilo tudi vreme, zaradi vse bolj razmočene steze namreč najboljši iz kvalifikacij niso imeli možnosti proti tistim z začetka startne liste. Zmagal je Francoz Thibaut Daprela s časom 3:33,424 pred Nemcem Maxom Hartensternom (+2,416) in še enim Francozom Baptistom Pierronom (+2,520).

V nedeljo bosta na istem prizorišču še tekmi za svetovni pokal v olimpijskem krosu. Slovenijo bo zastopala zgolj Tanja Žakelj v ženski konkurenci. Start bo ob 12.20, moški pa bodo preizkušnjo začeli ob 14.50.

V petek so v Franciji nastopali najboljši v sprintu. Krajši preizkušnji v krosu sta dobila Švicar Mathias Flückiger in Francozinja Pauline Ferrand-Prevot. Slovencev ni bilo na startu.