Gal Glivar Adria Mobil Eddie Dunbar Dirka po Madžarski

Nedelja, 15. 5. 2022, 17.48

Dirka po Madžarski, 5. etapa

Dunbar slavil po Madžarski, Glivar najboljši Slovenec v skupnem seštevku

Eddie Dunbar | Eddie Dunbar je zmagovalec letošnje Dirke po Madžarski. | Foto Guliverimage

Eddie Dunbar je zmagovalec letošnje Dirke po Madžarski.

Irec Eddie Dunbar (Ineos Grenadiers) je skupni zmagovalec dirke po Madžarski. Zadnjo etapo z gorskim ciljem na Kekestetöju je sicer končal na drugem mestu za Italijanom Antoniom Tiberijem (Trek-Segafredo). Najboljši Slovenec je bil Gal Glivar (Adria Mobil) na 19. mestu, skupno pa je bil 20-letnik 16.

Dylan Groenewegen
Sportal Groenewegnu obračun "sovražnikov" na Madžarskem

Po štirih sprinterskih etapah je bil zadnji dan dirke po Madžarski namenjen hribolazcem. Najbolje pa ga je od Miskolca do Kekestetöja (184 km) po 12 km dolgem ciljnem vzponu izkoristil 25-letni Dunbar. Kolesar iz Banteerja je z drugim mestom storil dovolj za skupno zmago, s tem pa je zabeležil šele drugo zmago v karieri.

V cilju je za Tiberijem, ta je slavil sploh prvič v karieri, zaostal dve sekundi. Tretji je bil Španec Oscar Rodriguez (Movistar) z zaostankom 23 sekund.

Dunbar je v skupnem seštevku imel 23 sekund naskoka pred Rodriguezom, še pet sekund več je zaostal Italijan Samuele Battistella (Astana Qazaqstan).

Najboljši Slovenec na dirki je bil Gal Glivar. | Foto: Adria Mobil Najboljši Slovenec na dirki je bil Gal Glivar. Foto: Adria Mobil

Od Slovencev se je najbolj izkazal mladi Glivar, ki je danes v cilj pripeljal kot 19. z zaostankom 1:19 minute. Kristjan Hočevar (Adria Mobil) je bil 24. (+1:30), ostali Slovenci pa niso bili v ospredju. Glivar je bil na koncu skupno 16. (+1:23), Hočevar pa 21. (+1:34).

Najboljši posamični uvrstitvi v etapah na dirki po Madžarski je sicer zabeležil Tilen Finkšt (Adria Mobil), ki je bil v prvi in tretji sprinterski etapi 18.