Urša Pintar Eugenija Bujak Lisa Brennauer

Nedelja, 8. 11. 2020, 13.35

dirka po madridu, 3. etapa

Brennauerjeva slavi v Madridu, Bujakova skupno 12.

Lisa Brennauer | Lisa Brennauer je zmagovalka Dirke po Madridu. | Foto Guliver/Getty Images

Lisa Brennauer je zmagovalka Dirke po Madridu.

Nemka Lisa Brennauer (Ceratizit-WNT) je zmagovalka zadnje ženske kolesarske dirke v sezoni svetovne serije. Na dirki po Madridu je v zadnji, tretji etapi zasedla sedmo mesto, a si tudi po zaslugi bonifikacijskih sekund zagotovila skupno zmago. Najboljša Slovenka je bila danes Eugenia Bujak (Ale BTC Ljubljana) na 16. mestu, skupno je bila 12.

Zadnjo etapo izziva mesta Madrid, dirka poteka v okviru moške Vuelte, je dobila Italijanka Elisa Balsamo pred Nizozemko Loreno Wiebes (Sunweb) in Italijanko Marto Bastianelli, ki kolesari za Ale BTC Ljubljana. Od Slovenk je bila Bujakova 16., Urša Pintar (Ale BTC Ljubljana) pa je 100 kilometrov dolgo preizkušnjo po središču Madrida končala mesto za njo.

V skupnem seštevku je Brennauerjeva ohranila 12 sekund prednosti pred Italijanko Eliso Longo Borghini ter 13 sekund pred Wiebesovo. Bujakova je bila na koncu 12. (+ 1:04), Pintarjeva pa 38. (+ 1:57).

Do konca kolesarske sezone 2020 je ostala le še današnja zadnja etapa dirke po Španiji, ki jo bo še drugič zapovrstjo osvojil Primož Roglič.

Sportal Nemki etapa in skupno vodstvo, Bujakova 17.