dirka po Romandiji, prolog

Čehu prolog dirke po Romandiji

Josef Černy | Josef Černy je dobil prolog. | Foto Guliverimage

Josef Černy je dobil prolog.

S 6,82 km dolgim prologom se je danes v švicarskem Port-Valaisu začela dirka po Romandiji. Najhitrejši v vožnji na čas je bil Čeh Josef Černy (Soudal Quick-Step) s časom 7:25,88. Na drugem mestu je z zaostankom 29 stotink sekunde končal Norvežan Tobias Svendsen Foss (Jumbo-Visma), sicer aktualni prvak v vožnji na čas.

Na tretjem mestu je še edini manj kot sekundo, 97 stotink, zaostal Francoz Remi Cavagna (Soudal Quick-Step), ki je leta 2021 dobil peto etapo te dirke.

Od Slovencev je na dirki Domen Novak (UAE Team Emirates), ki je za zmagovalcem zaostal za 33 sekund in končal na 97. mestu.

Černy, ki bo zdaj prevzel majico vodilnega, je pred tem dosegel le eno prestižno zmago, ko je bil najboljši v 19. etapi Gira 2020.

V sredo bo na vrsti prva etapa dirke med krajema Crissier in Vallee de Joux dolga 170,9 km. Začela se bo ob 13.20.

Sportal "Tadeja čaka veliko dela s fizioterapijo, pomemben je tudi potencial regeneracije in zaraščanja"