21.22

8 let, 3 mesece

Nedelja, 18. 11. 2012, 21.22

Prvaki po kazenskih strelih prekinili zmagoviti niz Olimpije

Aktualni državni prvaki so v Tivoliju ''zmajem'' preprečili tretjo zaporedno zmago in jim po kazenskih strelih z rezultatom 3:2 zadali prvi poraz po reprezentančnem odmoru.

V dvorano pod Rožnikom so prvič v letošnji sezoni prišli aktualni državni prvaki iz Linza, ki sicer sezone niso začeli najbolje, a so se po reprezentančnem premoru začeli ''dvigovati''. V vrstah ''zeleno-belih'' sta tako kot proti Beljaku ponovno manjkala Žiga Grahut in Damjan Dervarič.

Zaspana tretjina brez golov

Bled začetek prve tretjine na obeh straneh je v 4. minuti prekinila prva kazen na tekmi, ko se je na dvominutni ''počitek'' moral odpraviti Patrick Coulombe, a je vse priložnosti gostov zaustavil Jerry Kuhn. Je pa zato po izteku prve ljubljanske kazni priložnost s strelom z razdalje skoraj izkoristil Igor Cvetek, a je bil vratar Lorenz Hirn na mestu. Med navijači Olimpije je spet završalo v deveti minuti, ko je najprej Coulombe izza vrat skušal presenetil linškega vratarja, a je ta ploščico odbil do Chrisa D`Alvisa, ki pa odbitka ni uspel pospraviti v mrežo. Prva kazen na strani gostov je prišla v 11. minuti, ko bi aktualni prvaki lige EBEL lahko izkoristili napako Andrewa Thomasa, ta je izgubil plošček pred svojim čuvajem mreže, a Linčanom ni uspelo. Nekaj sekund pozneje je v igri z igralcem več Jaka Ankerst s strani lepo podal do Mateja Hočevarja, čigar strel je končal v lovilki Hirna. V nadaljevanju so gostje zapretili preko Dannyja Irmena in ob koncu z igralcem več še preko Curtisa Murphyja, a je Kuhn poskrbel, da se je tretjina končala brez golov.

Murphy in Irmen poskrbela za hitro vodstvo Linza, McBride za znižanje

Če je bila uvodna tretjina ''zaspana'', so gostje v drugo vstopili odločeni, da z igralcem več povedejo. To jim je uspelo že v 27 sekundi, ko je Curtis Murphy po podajah Dannyja Irmena in Mika Ouelletta prvič spravil na kolena ljubljanskega vratarja. Že v naslednji minuti je imela Olimpija igralca več, a obrambi ''Ljubljančanov'' je ušel Danny Irmen in plošček med nogami Kuhna pospravil v mrežo ter poskrbel za še višje vodstvo Linza. V šesti minuti nadaljevanja se je v gneči pred avstrijskim golom znašel Miha Verlič, a mu v gneči ni uspelo prelisičiti Hirna. Le nekaj trenutkov za tem sta obrambi Linza ušla Brock McBride in Muršak, a je bila McBridova podaja za Muršaka ''prehitra''. Dvanajsta minuta nadaljevanja je prinesla nezadovoljstvo domačih navijačev, ko je Daniel Mitterdorfer pred svojim vratarjem zrušil Erica Panceta in si prislužil dvominutno kazen, ki pa je Olimpija ni kronala z zadetkom. Je pa ta prišel po lepi akciji prvega napada ob številčni prednosti v 38. minuti, ko je zaostanek ''zeleno-belih'' po podajah Muršaka in Coulomba znižal Brock McBride. Rezultat se do drugega odmora ni spremenil.

D'Alvise izsilil podaljšek

Tudi zadnjo tretjino so aktivneje začeli gostje, že po nekaj sekundah je namreč zapretil Irmen, a je Kuhn dobro posredoval. V četrti minuti je zaradi zavlačevanja igre moral na kazensko klop gostov Daniel Mitterdorfer, le nekaj sekund za tem pa se mu je pridružil še Philipp Lukas, tako da je Olimpija imela kar minuto in dvajset sekund igralca več. A ''zmajem'' tudi ob dveh igralcih več ni uspelo konkretneje ogroziti Hirna, še najbližje je bil s strelom z razdalje Andrew Thomas. V nadaljevanju sta imeli nekaj priložnosti obe ekipi, pri ''zmajih'' je poskušal Eric Pance, pri Linzu pa Grabher Meier in Baumgartner, a sta bila čuvaja mreže zanesljiva. Nato pa 58. minuta, ko je bil na delu spet prvi napad Olimpije, ki je poskrbel za izenačenje in podaljšek. Po podajah Muršaka in McBrida je bil natančen D`Alvise. Sledili sta agresivni zadnji minuti rednega dela, ko sta na obeh straneh blestela vratarja, Kuhn se je izkazal pri strelu Engelhardta, Hirn pri strelu D`Alvisa.

Energični podaljšek brez golov, loterija Linzu

V podaljšku kljub številnim priložnostim na obeh straneh ni bilo golov, tako da so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Zmago Linzu, ki je prekinil niz dveh zaporednih zmag Olimpije, je v loteriji priigral Brian Lebler, ki je sploh edini uspel zatresti mrežo nasprotnika. Za Olimpijo so zgrešili D`Alvise, Muršak in McBride.