11.32

liga EBEL HDD Olimpija Black Wings Linz

Nedelja, 28. 12. 2014, 11.32

Olimpija izgubila tudi zadnjo letošnjo tekmo

Hokejisti Olimpije so zadnjo tekmo lige EBEL leta 2014 igrali v Linzu in spet izgubili. Tokrat z 2:5.

Nastopilo je še nekaj slovenskih hokejistov, najbolj se je izkazal Žiga Pance, ki je pri zmagi Bolzana nad Innsbruckom s 6:2 prispeval gol in podajo. Gradec Mihe Verliča je izgubil še osmič zapored in padel na osmo mesto. Na vrhu ostaja Salzburg, ki je slabo začel tekmo proti Sapi Fehervar. Madžari so v 11. minuti povedli že s 3:0 in sledila je menjava v vratih rdečih bikov, Luka Gračnar je zamenjal Bernda Brücklerja in do konca tekme ohranil mrežo nedotaknjeno, a ni mogel preprečiti poraza svojega moštva. Izgubil je tudi Celovec Marcela Rodmana, medtem ko je Beljak Klemna Pretnarja nadaljeval zmagoviti niz (peta zaporedna zmaga) in ostal na četrtem mestu.

Prvo tekmo v novem letu bodo zmaji odigrali v četrtek, ko bodo gostovali v Szekesfehervarju, nato pa sledite dve domači tekmi. V nedeljo bodo v Tivoliju palice prekrižali z Innsbruckom, v torek pa se bodo, čeprav je bila napovedana tekma na prostem na Trgu republike, prav tako v Tivoliju zoperstavili Gradcu.