Dallas Stars Seattle Kraken NHL

Nedelja, 14. 5. 2023, 7.00

Liga NHL, 13. maj

Seattle prišel do odločilne sedme tekme za finale

Seattle Kraken | Hokejisti Seattle Kraken so z zmago nad zasedbo Dallas Stars prišli do odločilne sedme tekme.  | Foto Guliverimage

Ekipa Seattle Kraken je v hokejski ligi NHL doma premagala Dallas Stars s 6:3 in v drugem krogu končnice na zahodnem delu lige prišla do odločilne sedme tekme, saj je sedaj izid v zmagah izenačen na 3:3.

Florida Panthers
Sportal Panterji v finale vzhoda, Vitezi povedli v zmagah #video

Po tri točke sta za zmagovito domačo zasedbo dosegla Jordan Eberle z goloma in podajo ter Eeli Tolvanen, ki je vpisal zadetek in asistenci. Seattle je vsako tretjino dobil z 2:1 in na koncu dokaj zanesljivo zmagal. V drugi je v uvodnih petih minutah dosegel dva gola in povišal na 4:1, kar je odločilo dvoboj. Uspešna sta bila Tolvanen in Ty Kartyje, potem pa Dallasu ni uspelo priti na zadetek zaostanka.

Matty Beniers in Yanni Gourde sta za zmagovalce dodala po gol in podajo. Na drugi strani so gol zadeli Joe Pavelski, Mason Marchment in Joel Kiviranta.

Vrhunci obračuna med Dallas Stars in Seattle Kraken:

Beniers je povišal vodstvo na 5:2 v deveti minuti zadnje tretjine, Kiviranta je znižal le petnajst sekund pozneje, Eberle pa je v začetku zadnje minute plošček poslal v prazno mrežo in postavil končni izid dvoboja.

Za napredovanje se bosta moštvi pomerili na sedmi tekmi v noči na torek po slovenskem času v Dallasu. Že prej sta finalista na vzhodni strani lige postala Florida in Carolina, prva je izločila Toronto, Carolina je bila boljša od New Jerseyja. V drugem polfinalu v zahodni konferenci Vegas v dvoboju z Edmontonom vodi s 3:2 v zmagah.