Pittsburgh Penguins Vancouver Canucks Edmonton Oilers Anaheim Ducks liga NHL

Četrtek, 14. 2. 2019, 7.40

Liga NHL, 13. februar

Pingvini znova premočni za Edmonton, nogometni rezultat v Anaheimu #video

Pittsburgh Matt Murray | Vratar Pittsburgha Matt Murray prejema čestitke soigralca Teddyja Bluegerja. | Foto Reuters

Vratar Pittsburgha Matt Murray prejema čestitke soigralca Teddyja Bluegerja.

V severnoameriški hokejski ligi NHL sta bili v noči na četrtek na sporedu le dve tekmi. Pittsburgh je na domačem ledu premagal Edmonton s 3:1, Anaheim pa je bil boljši od Vancouvra z 1:0. Na delu so bili kar trije "člani" pacifiške divizije, v kateri so tudi Los Angeles Kings našega Anžeta Kopitarja.

Hokejisti iz Pittsburgha so na svojem ledu šestič zaporedoma premagali tekmece iz kanadskega Edmontona. V PPG Paints Areni v Pittsburghu so za gostitelje zadeli Bryan Rust, Teddy Blueger in Jared McCann, izkazal pa se je tudi vratar Matt Murray, ki je zaustavil kar 40 strelov gostujočih hokejistov. Nemočen je bil le pri strelu Leona Draisaitla.

Vrhunci dvoboja v Pittsburghu:

Obračun v kalifornijskem Anaheimu se je razpletel po okusu domačih ljubiteljev hokeja, edini gol pa je v sedmi minuti dosegel Šved Jakob Silfverberg.

Anže Kopitar in druščina naslednje tri tekme igrajo v domačem Staples Centru, najprej, v noči na petek bodo palice prekrižali z Vancouvrom, nato pa še z "vzhodnjaškima" Bostonom (v noči na nedeljo) in Washingtonom (v noči na torek).

Liga NHL, 13. februar:

Lestvici:

Sportal Vnuk vesel zmage, Rodman opozarja na težavo, ki jih tare že od njegovega prihoda
Sportal Olimpija po preobratu v zadnji tretjini ostaja nerešljiva uganka za Jesenice