Los Angeles Kings Anže Kopitar Anže Kopitar NHL

Četrtek, 13. 2. 2020, 7.48

LIGA NHL, 12. FEBRUAR

Anže Kopitar jo je zagodel Calgaryju in prekinil črni niz #video

Anže Kopitar | Anže Kopitar je k zmagi Los Angeles Kings prispeval dve podaji. | Foto Reuters

Anže Kopitar je k zmagi Los Angeles Kings prispeval dve podaji.

V noči na četrtek so lahko ljubitelji hokeja na ledu v ligi NHL spremljali le tri tekme. Na delu je bil tudi slovenski as Anže Kopitar, ki je z Los Angeles Kings gostil Calgary in navijače v dvorani Staples osrečil z zmago s 5:3. Kralji so tako prekinili črni niz, saj pred srečanjem s Calgaryjem niso zmagali kar na petih zaporednih tekmah. Vodilno moštvo vzhoda Boston je na krilih trikratnega strelca Davida Pastrnaka premagalo Montreal (4:1), Vancouver pa je s 3:0 ugnal Chicago.

Kralji iz Los Angelesa so prekinili črni niz. Čeprav jim v tej sezoni ne gre najbolje in so prikovani na zadnje mesto zahodne konference, zmage pa pred srečanjem s Calgaryjem niso dočakali že petkrat, so se proti Flames izkazali in osrečili navijače z zmago s 5:3. Pomemben delež k njej je prispeval tudi kapetan Anže Kopitar. V statistiko je vpisal dve točki, ko je bil asistent pri prvem in zadnjem golu Los Angeles Kings. Hrušičan je v tej sezoni zbral že 32 asistenc.

Vrhunci dvoboja v Los Angelesu:

Gledalci v dvorani Staples v uvodni polovici dvoboja niso dočakali zadetka, nato pa je za goste v 31. minuti zadel Mikael Backlund. Veselje Calgaryja ni trajalo dolgo. Gostitelji so se po zadetku 30-letnega Skandinavca prebudili, Tyler Toffoli in Austin Wagner pa sta v pičlih 39 sekundah poskrbela za preobrat in vodstvo Kings z 2:1.

V zadnji tretjini so domači hokejisti še povišali vodstvo, v polno so zadeli še Kurtis MacDermid, Jeff Carter in Sean Walker. Vratar kraljev Calvin Petersen je ubranil 35 strelov in v drugem nastopu v tej sezoni dočakal prvo zmago. Pri gostih se je dvakrat med strelce vpisal Elias Lindholm, Johnny Gaudreau pa je podobno kot Kopitar pri gostiteljih prispeval dve asistenci.

Trener Los Angelesa: Bili smo bolj kreativni

Todd McLellan je bil zadovoljen z igro kraljev v napadu. | Foto: Getty Images Todd McLellan je bil zadovoljen z igro kraljev v napadu. Foto: Getty Images "Seveda sem zadovoljen s štirimi zadetki in golom v prazno mrežo ob koncu. Kar nekaj časa nam že ni uspelo ploščka poslati v prazno mrežo. Smo pa igrali dobro, bili smo bolj kreativni. Vedeli smo, da je njihova obramba linija oslabljena, zato smo skušali nanjo čim bolj pritiskati. Mislim, da nam je uspelo to nekajkrat izkoristiti. Skoraj vsaka naša peterka je našla pot do gola in ko ti to uspe, imaš velike možnosti za zmago v tej ligi," je po tekmi za lakingsinsider.com dejal trener kraljev Todd McLelllan.

Kralji bodo prihodnjič na delu v ligi NHL v noči na nedeljo, ko bodo gostovali pri Coloradu.

Pastrnakov četrti hat-trick v sezoni

Uspešen je bil tudi Boston. Najboljša ekipa vzhodne konference in celotne lige je s 4:1 doma premagala Montreal. Blestel je David Pastrnak, ki je dosegel tri zadetke, kar je bil njegov četrti "hat-trick" sezone, s tremi podajami pa se je izkazal tudi Brad Marchand.

Trojček Davida Pastrnaka:

Pastrnak je sicer v sezoni zbral že 41 zadetkov in je edini ob Aleksu Ovečkinu s štirimi "hat-tricki" v tej sezoni. Hkrati zaseda drugo mesto med hokejisti po točkah (81 točk za 41 golov in 40 podaj) in je vmes med Edmontonovima Leonom Draisaitlom (89 točk) in Connorjem McDavidom (81). Kopitar, ki je podal ob prvem in zadnjem golu Los Angelesa, je doslej zbral 49 točk za 17 golov in 32 podaj in je na 36. mestu.

Na tretji tekmi večera pa je Vancouver doma s 3:0 odpravil Chicago, pri čemer je Brandon Sutter prispeval gol in dve podaji za vodilno ekipo pacifiške skupine, v kateri je Los Angeles trdno na zadnjem mestu. Slednjega sicer nov obračun čaka v noči na nedeljo, ko bo gostoval pri Coloradu.

Liga NHL, 12. februar:

Sportal Risi spet v klubih. Čim manj poškodb in čim več golov, jim želi selektor.