Liga NHL, 9. februar

Še peti zaporedni poraz Kraljev #video

1

Anže Kopitar | Foto Getty Images

Hokejisti LA Kings, kjer igra naš Anže Kopitar, nadaljujejo s slabimi predstavami. Kralji so v gosteh izgubili proti New York Rangers z izidom 4:1.

To je bila za Kopitarja in druščino že peti zaporedni poraz. Še bolj zaskrbljujoči podatek je, da je bil to za Kralje deseti poraz na zadnjih enajstih tekmah. LA Kings so s 43 točkami daleč na zadnjem mestu v zahodni konferenci.

Anže Kopitar je na zadnji tekmi igral dobrih 21 minut, njegova statistika pa je ostala prazna. Edini gol za Kralje je v tretji tretjini zadel Trevor Moore, medtem ko so za Rangers zadeli Greg McKegg, Kaapo Kakko, Artemi Panarin in Tony DeAngelo.

Domače moštvo, pri katerih se je z 42 obrambami izkazal vratar Igor Shesterkin, je povedlo že v 3. minuti, ko je zadel McKegg, v drugi tretjini ni bilo golov, v zadnji pa so padli kar štirje.

Ekipa Winnipeg Jets je Chicago Blackhawks premagala s 5:2, ob tem je Kyle Connor dosegel dva gola in podajo. Jonathan Toews pa je vpisal podajo in tako dosegel svojo 800. točko v ligi NHL (341 golov, 459 podaj), vse v dresu Chicaga. Colorado Avalanche je medtem za sedmo zmago na zadnjih osmih tekmah na gostovanju s 3:2 premagal Minnesoto Wild.