Stanleyjev pokal New York Rangers Florida Panthers končnica liga NHL

Nedelja, 2. 6. 2024, 7.15

Liga NHL, 1. junij, konferenčni finale

Panterji prvi finalisti

Florida Panthers - New York Rangers | Hokejisti Floride so prvi finalisti lige NHL. | Foto Reuters

Hokejisti Floride so prvi finalisti lige NHL.

Sam Bennett in Vladimir Tarasenko sta z zadetkoma postala junaka Floride Panthers ob uvrstitvi v veliki finale lige NHL. Panterji so se po zmagi na šesti tekmi nad New York Rangers z 2:1 še drugo zaporedno sezono uvrstili v veliki finale lige NHL.

Dallas Stars Edmonton Oilers
Sportal Hokejistom iz Dallasa kaže precej slabše kot Dončiću in druščini

Florida je finalno serijo dobila s 4:2. Domače je Bennett v vodstvo popeljal 50 sekund pred koncem prve tretjine, Tarasenko pa je drugi zadetek za svoje moštvo prispeval v deseti minuti zadnje tretjine. Sergej Bobrovski se je izkazal v vratih in paral živce Newyorčanom, saj je ustavil 22 strelov gostov. Edini gol za Rangers je prispeval Artemi Panarin, ki je zabil nekaj manj kot dve minuti pred koncem srečanja, nato pa jim – kljub temu da so gostje iz vrat potegnili še vratarja in zaigrali s šestimi v napadu – do preobrata ni uspelo priti.

Florida se bo za naslov pomerila s prvakom zahoda, kjer trenutno Edmonton Oilers s 3:2 v zmagah vodijo proti Dallas Stars. Serija se bo v Edmontonu nadaljevala v noči na ponedeljek.

Rangers na nastop v finalu Stanleyjevega pokala čakajo vse od leta 2014, ko so jih na koncu ugnali Los Angeles Kings na čelu s slovenskim asom Anžetom Kopitarjem. Še dvajset let daljšo brado pa ima njihov zadnji naslov prvaka.