Dallas Stars Edmonton Oilers liga NHL

Sobota, 1. 6. 2024, 7.29

Liga NHL, 31. maj, konferenčni finale

Hokejistom iz Dallasa kaže precej slabše kot Dončiću in druščini

Dallas Stars Edmonton Oilers | Edmonton je z zmago v Dallasu zdaj zmago oddaljen od finala. | Foto Reuters

Edmonton je z zmago v Dallasu zdaj zmago oddaljen od finala.

Na nadaljevanje košarkarske lige NBA moramo počakati teden dni (finale z Luko Dončićem se začne šestega junija), v hokejski ligi NHL pa finalista še nista znana. Je pa finalni vstopnici po zmagi s 3:1 v Dallasu bližje Edmonton Oilers, ki je v seriji na štiri zmage povedel s 3:2.

Florida Panters
Sportal Florida na pragu drugega zaporednega finala

Boljši iz tega obračuna se bo v velikem finalu lige NHL za hokejski sveti gral, Stanleyjev pokal, pomeril v obračunu na štiri zmage z najboljšo ekipo vzhodne konference. V finalu vzhodne konference Florida Panthers vodi s 3:2 v zmagah proti New York Rangers.

Junak tekme v Dallasu je bil Ryan Nugent-Hopkins, ki je dosegel dva zadetka ob moštveni premoči na ledu. Najprej je bil uspešen v prvi tretjini, nato pa je za vodstvo 2:0 zadel še v drugi tretjini. Stuart Skinner je zaustavil 19 strelov igralcev Dallasa na gol.

Oilers bi z domačo zmago napredovali v svoj prvi finale lige NHL po letu 2006.

Philip Broberg je za Oilers dosegel gol za vodstvo 3:0 v 26. minuti. Evan Bouchard je asistiral pri obeh golih Nugent-Hopkinsa v igri power-play.

Edini gol za Dallas je prispeval Wyatt Johnston 5:51 minute pred koncem. Jake Oettinger je zbral 23 obramb za Stars.

V finalu vzhodne konference Florida Panthers proti New York Rangersom vodijo s 3:2 v nizih. Morda že odločilna šesta tekma bo v noči na nedeljo.