Thermometer Blue 0,15

liga EBEL Medveščak Zagreb Sapa Fehervar Mitja Robar Nik Simšič Ken Ograjenšek Mark Čepon Graz 99ers Anže Kuralt

Nedelja, 28. 10. 2018, 23.36

Liga EBEL, med 23. in 28 oktobrom

Kuraltovi negativni niz končali proti vodilnim, Avstrijci pokvarili Medveščakovo vrnitev domov

Anže Kuralt Fehervar | Fehervar Anžeta Kuralta je končal dol niz porazov. | Foto Sportida

Fehervar Anžeta Kuralta je končal dol niz porazov.

Fehervar napadalca Anžeta Kuralta se je le izvil iz primeža petih zaporednih porazov in doma s 4:3 ugnal vodilni Dunaj, Kuralt je podal za izenačenje na 1:1. Medveščak slovenskega tria je prvič v sezoni zaigral v Domu Sportova, kjer se mu ni izšlo po željah. Z 2:3 je izgubil z Innsbruckom. Brez točk je ostal tudi Gradec Kena Ograjenška, ki je pri Dornbirnu iskal šesto zaporedno zmago, a izgubil z 1:2. Gostitelji so z zmago končali kar devet tekem dolg niz porazov.

Liga EBEL, 14. krog

Liga EBEL, 13. krog

Graški panterji nadaljujejo odlično serijo v ligi EBEL. V petek so slavili še petič zapored, s 4:3 so premagali Innsbruck in z deseto zmago na 13. tekmi sezone potrdili drugo mesto. Slovenski napadalec Ken Ograjenškek je k zmagi prispeval podajo za izenačenje na 1:1. Na prvem mestu vztraja Dunaj, ki je po 12 zmagah prvič klonil. S kar 7:2 ga je odpravil Celovec.

Gradec zbira zmage. Na 13. tekmi sezone je zmagal še desetič in ostal na drugem mestu. | Foto: Sportida Gradec zbira zmage. Na 13. tekmi sezone je zmagal še desetič in ostal na drugem mestu. Foto: Sportida

Medveščak, katerega člani so Mitja Robar, Nik Simšič in Mark Čepon (igrala sta prva dva), pomočnik trenerja pa Marcel Rodman, so gostovali pri Linzu in tesno izgubili (4:5). Zagrebčani bodo v nedeljo prvič igrali v svojem Domu Športov, ki bo po dobrem mesecu in pol sezone le nared. Gostili bodo Innsbruck. Medveščak je deseti.

Fehervarju Anžeta Kuralta ne gre in ne gre. Izgubil je še petič zapored. S 4:3 ga je ugnal zadnji Znojmo. Slovenski napadalec je podal za vodstvo z 2:1. Madžari so osmi.

Sportal Slovenskega olimpijca življenje večkrat preizkusilo, a se nikoli ni želel smiliti samemu sebi