Red Bull Salzburg Aljaž Predan Jan Muršak hokejska liga prvakov

Sreda, 23. 11. 2022, 22.11

Hokejska liga prvakov, osmina finala, povratne tekme

Muršakovi upravičili vlogo favorita, Predanovim ni uspelo zadržati prednosti

Red Bull Salzburg | Branilci lovorike, hokejisti švedskega kluba Rögle so na povratni tekmi proti Red Bull Salzburgu nadoknadili zaostanek s prve in napredovali v četrtfinale.  | Foto Guliverimage

V hokejski ligi prvakov so znani vsi četrtfinalisti. Kot zadnji je napredoval Zug. Red Bull Salzburg, katerega član je Aljaž Predan, je na prvi tekmi presenetil zadnjega zmagovalca Rögle, a nato na povratni tekmi ni uspel zadržati prednosti dveh zadetkov. Izgubil je z 1:5 in ostal brez napredovanja. Jan Muršak je s Frölundo četrtfinalno vstopnico potrdil v Nemčiji. Švedska ekipa, ki je na gostovanje odpotovala s prednostjo štirih golov, je tudi na drugi tekmi zmagala (3:2) in zanesljivo napredovala. Muršakove v četrtfinalu čaka ligaški tekmec Skellefteå.

Jan Muršak
Sportal Muršakovi pričakovano, Predanovi na kolena spravili branilce naslova

Torek, 22. november
Rögle* : Red Bull Salzburg 5:1  /1:3/
(Aljaž Predan/Salzburg je ob porazu igral dobrih šest minut in na gol tekmeca sprožil en strel.)

Straubing Tigers : Frölunda* 2:3  /0:4/
(Jan Muršak/Frölunda je na ledu preživel slabih 17 minut in enkrat streljal na gol nemškega moštva.)

Luleå* : Grizzly Wolfsburg 2:1 /3:2/
Mountfield HK* : Färjestad 4:2 - podaljšek /3:4/
Tappara* : Davos 2:2 /1:0/

Fribourg : Jukurit* 1:2 - podaljšek /1:1/
Zürich : Skellefteå* 1:4 /4:5/