1. 6. 2008,
9.37

Nedelja, 1. 6. 2008, 9.37

Detroit Red Wings le še zmago od pokala

Hokejisti Pittsburgh Penguins so v velikem finalu severnoameriške lige NHL na domačem ledu v četrti tekmi z 1:2 izgubili proti Detroit Red Wings.

Po pomembni zmagi v gosteh so igralci Detroita na pragu osvojitve 11. Stanleyjevega pokala v klubski zgodovini, saj v boju na štiri zmage vodijo s 3:1. Peta tekma bo v ponedeljek v Detroitu.

Strelec odločilnega gola je bil tokrat Jiri Hudler po slabih dveh minutah in pol igre v zadnji tretjini. Prvi zadetek za goste je dosegel kapetan Nicklas Lidström, vratar Chris Osgood pa je obranil 22 strelov.

"Še vedno me žene velika želja po zmagi. Ta nikoli ne ugasne," je dejal Lidström, ki je z Rdečimi krili že osvojil tri naslove, in dodal: "Zavedamo se, da še nismo osvojili ničesar. Prišli smo sicer do treh zmag, a treba je ohraniti mirno kri in pripeljati finale do konca. Na to smo čakali vse leto in za to smo garali vse leto."

Edini zadetek za domače je z igralcem več na ledu dosegel Marian Hossa, vratar Marc-Andre Fleury pa je obranil 28 strelov. "Zdaj moramo še naprej držati brado pokonci, saj imamo še vedno možnost za preobrat. Tega se moramo zavedati. Resda so tekmeci na pragu zmage, a te jim ne bomo kar podarili, zanjo se bodo morali pošteno nagarati," je dejal Hossa.