2 leti, 11 mesecev

hokej liga NHL Detroit Boston Calgary Chicago Edmonton Arizona

Sreda, 15. 10. 2014, 22.39

Boston prekinil niz treh zaporednih porazov

V noči na četrtek so se v ligi NHL odigrale tri tekme. Hokejisti Bostona so v gosteh premagali Detroit šele po kazenskih strelih.

Pri kazenskih strelih pa sta v polno zadela David Krejci in Reilly Smith, ki sta bila uspešna tudi v rednem delu tekme. Izkazal pa se je tudi vratar Tuukka Rask, ki je ubranil 18 strelov na gol, ubranil pa je tudi oba kazenska strela. Hokejisti Bostona so tako prekinili iz treh zaporednih porazov.

"Bila je težka zmaga, vendar smo si jo zaslužili. Zagotovo je bil to v tej sezoni naša najboljša tekma," je po tekmi povedal trener gostujoče ekipe Claude Julien.

Chicago je imel veliko premoč, saj je v domačem United Centru kar s 50:18 v strelih prekašal Calgary, vendar ga je v obup spravljal gostujoči vratar Jonas Hiller, saj so ga domači hokejisti ukanili le enkrat. V peti minuti podaljška je srečanje odločil Mikael Backlund in Calgary je zmagal še drugi večer zapored.

V Arizoni je Mikkel Boedker prvič v karieri zadel tri gole na eni tekmi, Connor Murphy in Rob Klinkhammer pa sta po izenačenem začetku zadela v drugi tretjini v razmaku minute in sedmih sekund za gladko zmago Phoenixa. Boedker, ki je v minuli sezoni skupaj zbral 19 golov, je na prvih treh tekmah te sezone dosegel že pet zadetkov in tako le za enega zaostaja za Rickom Nashem (New York Rangers), trenutno najučinkovitejšim igralcem lige.

Anže Kopitar bo z ekipo Los Angeles Kings po visoki sredini zmagi v dvoboju z Edmonton Oilers (6:1) ponovno igral v noči na petek po slovenskem času s St. Louisom.