Gardena HDD Jesenice Alpska liga

Torek, 15. 3. 2022, 21.21

alpska liga, četrtfinale, prve tekme

Jeseničani odločno stopili proti polfinalu Alpske lige

HDD Sij Acroni Jesenice HK Olimpija polfinale Nik Zupančič | Jeseničani so četrtfinalno serijo z Gardeno začeli z zmago s 4:0. | Foto Grega Valančič/Sportida

Jeseničani so četrtfinalno serijo z Gardeno začeli z zmago s 4:0.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v domači dvorani začeli četrtfinale Alpske lige. Za polfinalno vstopnico se, tako kot lani, merijo z Gardeno, na prvi tekmi so jo premagali s 4:0.

HDD Jesenice HK Olimpija polfinale DP Nik Zupančič
Sportal Jeseničani so si izbrali tekmeca v četrtfinalu

Jeseničani so že pred dobrim tednom končali drugi del Alpske lige. Po prvem mestu v rednem delu so železarji tekmovanje v "master skupini" končali kot drugi in si sami izbrali četrtfinalnega nasprotnika. Tako kot lani so se odločili za Gardeno, ki si je morala četrtfinalno vstopnico priboriti v t. i. dodatnih kvalifikacijah. V teh je z 2:1 izločila Bregenzerwald in podaljšala sezono.

Vsaj na prvi tekmi se je izbira pokazala za pravo, saj so po nekoliko zadržanem začetku železarji prišli do zanesljive zmage. Čeprav so imeli premoč že od začetka, so šele tik pred kocem uvodnega dela prišli tudi do razlike pri golih, ko je za 1:0 zadel Eetu Elo ob jeseniški številčni prednosti.

Nadaljevanje je bilo nato lažje, domači so stopnjevali pritisk, gostje so imeli vse več dela pred svojim golom, za jeseniški zadetek pa je v tem delu igre poskrbel Eric Pance.

V zadnji tretjini je bilo hitro jasno, da gostje ne bodo imeli pravih možnosti za preobrat. Miha Logar je namreč zadel že v 41. minuti, sedem minut pozneje pa je bil uspešen še Jure Sotlar. To je bil tudi zadnji jeseniški zadetek, a so domači nato brez težav zadržali visoko prednosti.

Jesniški vratar Oscar Fröberg je tako svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, Šved je tekmo končal z 29 obrambami. A kljub štirim prejetim zadetkom se je izkazal tudi Keith Colin Furlong pri Gardeni, saj je ob 47 jeseniških strelih zbral kar 43 obramb.

Varovanci Nika Zupančiča so se z italijansko ekipo dvakrat srečali že v rednem delu sezone in obakrat zmagali. Na prvem srečanju s 3:0, na drugem pa s kar 10:1, ko sicer najbolj zanesljivi čuvaj mreže v celotni ligi Furlong (93 %) ni imel svojega večera.

Alpska liga, četrtfinale, prve tekme

Torek, 15. marec
HDD Sij Acroni Jesenice : Gardena 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) /1:0/
1:0 Elo (PP1, Viikila, Pance. 20.), 2:0 Pance (Logar, 29.), 3:0 Viikila (Elo, 41.), 4:0 Sotlar (Planko, Svetina, 48.)

Asiago : WSV Sterzing Broncos 8:2 (0:2, 4:0, 4:0) /1:0/

Ritten : Cortina 2:4 (1:0, 0:1, 1:3) /0:1/
Lustenau : Zell am See 2:3 (1:0, 0:3, 1:0) /0:1/

// - izid v zmagah, igrajo na tri zmage: preostali datumi: 17., 19., 22., 24. marec