alpska liga, 21. december

Jeseničani do visoke zmage, Olimpija slavila po drami

500. večni derbi: HK SŽ Olimpija - HDD Sij Acroni Jesenice | Olimpija je doma premagala Asiago, Jeseničani so se veselili na Dunaju. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Olimpija je doma premagala Asiago, Jeseničani so se veselili na Dunaju.

Po petkovem obračunu večnih slovenskih tekmecev, na katerem so hokejisti HK SŽ Olimpija s kar 7:0 premagali HDD Sij Acroni Jesenice, sta v soboto zvečer oba slovenska predstavnika vknjižila nove točke v Alpski ligi. Vodilni Ljubljančani so z zadetkom sedem sekund pred koncem s 3:2 premagali sedmi Asiago, Jeseničani pa so kar s 6:1 slavili na gostovanju pri drugi ekipi Dunaja, ki je predzadnja. Na derbiju kroga je Ritten s 6:1 premagal Pustertal.

HK Olimpija
Sportal Razočaranemu kapetanu je žal: Manjkalo nam je vse #video
500. večni derbi: HK SŽ Olimpija - HDD Sij Acroni Jesenice
Sportal Olimpija brez težav, Jeseničani se tolčejo po glavi

Manj kot 24 ur po slavju na slovenskem derbiju na Jesenicah (7:0) je Ljubljančane čakala že nova tekma. Na domačem ledu so gostili Asiago, po začetnem zaostanku so poskrbeli za preobrat in zmagali, zadnji gol pa dosegli le sedem sekund pred koncem.

Nova zmaga, s katero so se Ljubljančani utrdili na vrhu regionalnega tekmovanja, je bila trdo prigarana. Gostje so namreč povedli v prvi tretjini, v drugi pa sta potem Mark in Kristjan Čepon z zadetkoma v dveh minutah nakazala preobrat. A Asiago se je izkazal za trdega tekmeca, domači pa so sredi zadnje tretjine po izgubljenem sodniškem metu dobili gol za 2:2.

Ko je že kazalo, da bosta ekipi o zmagovalcu odločali v dodatnem delu igre, pa je spet udaril domači napad. Vratar Gianluca Vallini, ki je s 43 obrambami spravljal v obup domače napadalce, je sedem sekund pred koncem odbil plošček po prvem strelu Olimpije, toda v nadaljevanju akcije je do njega pred vrati prišel Žan Jezovšek ter ga potisnil v mrežo za končnih 3:2.

Ljubljančani bodo naslednjo tekmo igrali v četrtek, ko jih čaka gostovanje v Cortini.

Erik Svetina je k zmagi Jesenic prispeval dva zadetka. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Erik Svetina je k zmagi Jesenic prispeval dva zadetka. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Jeseničani zanesljivi na Dunaju

Jeseničani so morali hitro pozabiti hud poraz, ki so ga v petek zvečer doma doživeli v derbiju proti Ljubljančanom (0:7). Železarje je že danes čakala nova tekma, gostovanje na Dunaju, popravni izpit pa so opravili dobro in se pobrali po dveh zaporednih domačih porazih.

Proti predzadnji ekipi lige so, potem ko sinoči niso našli poti ploščku v mrežo ljubljanskega moštva, tudi zadevali. Začel je Erik Svetina, ki je dosegel dva gola, v 11. in v 49. minuti, potem pa so bili uspešni še Nik Grahut, Jaka Sodja in Blaž Tomaževič, tako da je bilo v 29. minuti že 4:0 za goste.

Visokega vodstva Jeseničani niso zapravili, domači so z enim zadetkom le kozmetično popravili vtis, zmaga pa je odšla na Jesenice. V zadnji tretjini jo je poleg Svetine potrdil še Tomaževič, ki je tik pred koncem tudi dosegel svoj drugi današnji zadetek.

Naslednja tekma železarje čaka v četrtek, ko bodo gostili Kitzbühel.