Alpska liga HK Olimpija HDD Jesenice

Sobota, 16. 11. 2019, 21.55

Alpska liga, 16. november

Konec zmagovitega niza Olimpije, Jeseničani zmagali

500. večni derbi: HK SŽ Olimpija - HDD Sij Acroni Jesenice | Olimpija je doma klonila proti Cortini, Jeseničani so zmagali pri Bregenzerwaldu. | Foto Matic Ritonja/Sportida

Olimpija je doma klonila proti Cortini, Jeseničani so zmagali pri Bregenzerwaldu.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so na domačem ledu lovili še deveto zaporedno alpsko zmago, a morali letos nadvse razpoloženi Cortini priznati premoč po kazenskih strelih. Zmaji, ki so po sedmih minutah vodili z 2:0, na koncu pa izgubili, so tako s prvega mesta Alpske lige zdrsnili na tretje. Hokejisti  HDD Sij Acroni Jesenic so s 5:3 premagali Bregenzerwald.

Ljubljančani so se pred dvema dnevoma z zmago proti Zell am Seeju povzpeli na vrh lestvice alpske lige. Tokrat so v domači dvorani Tivoli osvojili točko, drugi jim je odnesel odlični vratar Cortine Marco de Filippo.

Olimpija je zadela že po 40 sekundah tekme, ko je bil natančen Gal Koren. Po šestih minutah in 50 sekundah tekme je bilo že 2:0, za novo spremembo izida je poskrbel Luka Zorko.

V drugi tretjini so gosti zadeli dvakrat v razmiku slabih dveh minut. V 32. minuti je znižal Nick Bruneteau, v 34. pa je izenačil Remy Giftopoulos. Izid se nato v tretji tretjini ni spremenil, prav tako ne v podaljšku, zato so zmagovalca dali kazenski streli.

Prvi je srečo poskusil Miha Logar, a se de Filippo ni pustil zmesti, na drugi strani pa je hitro zadel Bruneteau. Tudi Mark Čepon kot drugi igralec Olimpije kazenskega strela ni spremenil v gol. V drugi seriji je za Cortino zgrešil Giftopoulous, Žanu Jezovšku pa v tretji seriji ni uspelo preprečiti poraza zmajev. Junak je z obrambo postal de Filippo.

Olimpija bo naslednjič igrala v četrtek, 21. novembra, proti Kitzbühlu.

Jeseničani so prvi del gostovanja opravili z zmago.  | Foto: Matic Ritonja/Sportida Jeseničani so prvi del gostovanja opravili z zmago. Foto: Matic Ritonja/Sportida

Jeseničani so po reprezentančnem premoru sezono v regionalnem tekmovanju nadaljevali v Bregenzerwaldu. Pri predzadnji ekipi lige so izbranci Mitje Šivica skušali prekiniti neugoden niz tekem, ki so jih izgubili bodisi v podaljšku ali ob koncu dvoboja, vmes pa dobili le dve tekmi.

Nazadnje so imeli v rokah več kot le poraz proti vodilnemu Asiagu, a so po dveh prejetih golih v zadnjih desetih minutah izgubili z 2:3.

Danes so imeli priložnost, da popravijo to statistiko, kar jim je tudi uspelo. Vseskozi so vodili, vmes dovolili domačim, da se nekoliko približajo, a vendarle ohranili dovolj velik naskok, da zmaga ni bila vprašljiva. Po golih Erika Svetine, Gašperja Seršena, Andreja Hebarja in Patrika Rajsarja so v 36. minuti železarji vodili že s 4:1.

Takoj na začetku zadnjega dela so domači sicer znižali, a je nato Rajsar s še enim zadetkom dokončno prevesil tehtnico na slovensko stran.

Jeseničani bodo krajšo gostujočo turnejo na zahodu Avstrije nadaljevali s tekmo v nedeljo, ko jih čaka obračun v Lustenauu.

Tri tekme (Dunaj II-Gardena, Fassa-Feldkirch, Fassa-LinzII) so zaradi vremenskih nevšečnosti prestavljene.