Ponedeljek, 20. 2. 2012, 12.32
9 let
Zakrajšek navdušen nad Portugalsko

Eden izmed njih je tudi sprinter na mirnih vodah Jošt Zakrajšek, ki je znan potem, da je izredno delaven na treningih. Včasih ga je potrebno celo nekoliko "bremzati".
"Portugalska je ena izmed redkih Evropskih držav kjer je moč veslati preko celega leta, ne da bi te pri tem zeblo oziroma, da bi moral nase "navleči" cel kup takšnih in drugačnih kajakaških oblek, ki te ščitijo pred mrazom," uvodoma poudari "Bunka", ki ne more prehvaliti samega kajakaškega centra. "Kajakaški center, Aguieira resort, leži tik ob Aguieira jezeru v neposredni bližini enega večjih jezu na Portugalskem. Samo jezero je zelo veliko in zelo razgibano, tako da ponuja sprinterjem na vsakem treningu nekaj novega. Da pa je trening še bolj kvaliteten, sta na jezeru postavljeni dve progi. Ena daljša (1000m) in ena krajša (200m). Daljša proga je razdeljena še na 250 metrske odseke, 200 metrska pa na 50 metrske odseke. Na krajši progi je moč trenirati tudi starte iz štartnega bloka. Sam center je nekoliko umaknjen od vsakodnevnega vrveža, tako da se lahko tekmovalci tekom dneva 100-odstotno posvetijo treningu. V centru pa poskrbijo za vse potrebno, da se tekmovalci počutijo čimbolj domače in da se jim omogoči dobre pogoje za trening še pove član kajak kanu klub Tacen, ki je v preteklem tednu treniral z najboljšima Portugalskima kajakašema na tisoč metrov Fernandom Pimento in Emanuelom Silvo.
Poleg Jošta so na Portugalsekm na pripravah še kajakašica Špela Ponomarenko Janić, Tilen Vidovič in trener Stjepan Janić. Tilen in Jošt bosta na Portugalskem trenirala do 10. marca, Špela in Stjepan pa bosta ostala še dva tedna dlje.
Tik pred koncem priprav (3. in 4. 3.) bodo nastopili še ne tekmovanju v Montemor-o-Velho, ki je približno 20 km oddaljen od centra, kjer trenutno trenirajo. To tekmovanje ne bo čisto klasično, saj se organizator zaveda, da so tekmovalci v tem obdobju v različnih fazah treninga, ki pa še ni specialno tekmovalen. Tako bosta na sporedu tekmovanji na 2000 metrski in na 200 metrski razdalji. Za končno uvrstitev pa bo štel skupni seštevek obeh. Bo pa to tekmovanje štelo tudi že za eno izmed kontrolnih tekem (izbirnih tekmovanj) za Portugalske tekmovalce.