13. 7. 2008,
18.56

Nedelja, 13. 7. 2008, 18.56

Zakrajšek 14., Meglič 22. v Seu d'Urgellu

Slovenska predstavnika v kajaku in kanuju na divjih vodah Jure Meglič in Jošt Zakrajšek na tekmi v španskem Seu d'Urgellu nista nastopila povsem po pričakovanjih.

Oba slalomista sta v močni konkurenci ostala brez finalnega nastopa. Kanuist Zakrajšek je bil na koncu 14., kajakaš Meglič pa 22.

Proga v Seu d'Urgellu je gostila tekmo, ki je bila nekakšna generalka pred svetovnim prvenstvom. To špansko mestece bo namreč najboljše na svetu gostilo prihodnje leto. Prizorišče pa ni prineslo želenih uvrstitev slovenskima predstavnikoma. Zakrajšek ob šestih kazenskih sekundah ni zmogel višje od 14. mesta, tudi Meglič se je po kazenskem pribitku znašel na 22. mestu.

"Moram reči, da sva pričakovala nekoliko več. Konkurenca je bila izjemno močna, a brez kazenskih sekund bi se prav gotovo prebila v finale. Sicer je proga pripravljena za SP, nekaj stvari pa bo potrebno še narediti, a vidi se, da ves kraj živi za prvenstvo. Proga je sicer stara, še iz časa olimpijskih iger v Barceloni, a izpolnjuje vse standarde, tako da bo prvenstvo potekalo nemoteno," je po tekmi povedal kajakaš Meglič.

Že v soboto sta v kvalifikacijah svoja nastopa končala mlajša predstavnika v ekipi. Matic Svetek in Grega Brovinec sta bila z 41. oziroma 44. mestom prepočasna za današnjo polfinalno vožnjo.