7 let, 12 mesecev

Sobota, 20. 12. 2014, 20.37

Triglavu vaterpolski pokalni naslov

Vaterpolisti kranjskega Triglava so pokalni zmagovalci za leto 2014.

V domačem bazenu v Kranju so v finalu po ostri borbi premagali Ljubljano z 9:6 (0:1, 3:1, 2:3, 4:1). Za Triglav so zadeli Jure Strojanovič (4), Jaka Štirn (2), Jaša Kadivec, Primož Troppan in Benjamin Popović, za Ljubljano pa Andraž Verač (3), Miha Fakin (2) in Kristjan Novak.

Pred skoraj 300 navijači, ki so dokazali, da je v Kranju vaterpolo še vedno doma, so se gostitelji izredno namučili z Ljubljano. Glavni Junak tekme je bil ljubljanski vratar Andraž Žurman, ki je kranjske napadalce v uvodnih minutah dobesedno spravljal v obup, kasneje pa skrbel, da Triglavani vse do končnice niso ušli na več kot gol prednosti. Med drugim je v tretji četrtini ubranil tudi petmetrovko nekdanjemu slovenskemu reprezentančnemu kapetanu Primožu Troppanu in preprečil vodstvo Triglava s 4:2, na drugi strani pa je še en nekdanji razpoloženi reprezentant Andraž Verač poskrbel za izenačenje na 3:3.

Ekipi sta šli izenačeni tudi v zadnjo četrtino, ko je Gorenjce v vodstvo popeljal Troppan, Fakin pa je še enkrat poskrbel za izenačenje. Ko sta nato zadela Stojanovič in Štirn, do konca pa je bilo manj kot tri minute, se je nakazala domača zmaga. Ljubljančani so se sicer še trudili, igrali manj kakovostno, a izredno borbeno do konca, njihovo usodo pa je v zadnji četrtini zapečatil Benjamin Popović.