Mladinsko SP v športnem plezanju

Po težavnosti Jennifer Buckley zlata še na balvanih #video

Jennifer Eucharia Buckley | Jennifer Eucharia Buckley | Foto Lena Drapella/IFSC

Jennifer Eucharia Buckley

Mlada slovenska športna plezalka Jennifer Buckley na mladinskem svetovnem prvenstvu v Guiyangu na Kitajskem dokazuje svoj izjemen talent. Tri dni zatem, ko je slavila v težavnosti, je postala tudi svetovna prvakinja še v balvanskem plezanju v kadetski kategoriji do 18 let.

Jennifer Buckley
Sportal Slovenski najstnici Jennifer Buckley in Rosa Rekar svetovni prvakinji

Jennifer Buckley | Foto: Planinska zveza Slovenije Jennifer Buckley Foto: Planinska zveza Slovenije Jennifer Buckley, ki je 24. avgusta postala mladinska svetovna prvakinja v težavnosti v kategoriji do 18 let, je zdaj prevlado pokazala še na balvanih. Vodila je že po polfinalu, v finalu pa je edina dosegla vrh vseh štirih balvanskih problemov in si tako na mladinskem svetovnem prvenstvu v Guiyangu na Kitajskem priplezala še balvansko krono. Na drugo mesto se je uvrstila Japonka Kaho Murakoshi z dvema vrhovoma in štirimi cona oprimki, tretja je bila Španka Geila Marcia Martin z vrhom in štirimi conami.

V polfinalu je od Slovenk v kategoriji do 18 let nastopila tudi Lana Gorič, ki je bila 13. Pred tem je v kvalifikacijah zasedla 15. mesto.

Sedemnajstletna Slovenka, ki z družino živi v Švici, spada med najobetavnejše športne plezalke na svetu. Lani je bila kadetska svetovna podprvakinja na balvanih in evropska podprvakinja v težavnosti, konec junija pa je v Innsbrucku uspeh nadgradila z drugim mestom na balvanih na svoji prvi članski tekmi in se na stopničkah pridružila svoji vzornici Janji Garnbret.

Jennifer Buckley: Ne bi se moglo bolje iziti

Zlata je bila že v težavnosti. | Foto: Richard Aspland/IFSC Zlata je bila že v težavnosti. Foto: Richard Aspland/IFSC "Ne bi se moglo bolje iziti. To je bil moj glavni letošnji cilj in sem zelo vesela, da sem ga dosegla," je po drugem zlatu povedala Buckleyjeva. "Balvanska serija je bila zelo zabavna. Osredotočena sem bila na vsak posamezni balvan. Skušala sem vsakega preplezati. Vesela sem, da mi je to tudi uspelo."

To je že tretja zlata kolajna za slovensko mladinsko reprezentanco v športnem plezanju na Kitajskem. Poleg Jennifer Buckley, ki se lahko pohvali z dvema, si je v soboto zlato v težavnostnem plezanju priplezala tudi Rosa Rekar v kategoriji do 20 let.

Nastopi na balvanih v naslednjih dneh čakajo še mladinke in mladince do 20. in 16. leta starosti. V kvalifikacijah bodo od Slovenk v mlajši kategoriji nastopile Tia Brnot Mrak, Eva Škrlec in Naja Isak, v starejši pa Lina Funa. Pri fantih pa bo v kategoriji do 20 let nastopal Gorazd Jurekovič.