Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
11. 3. 2009,
11.37

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 11. 3. 2009, 11.37

9 let, 2 meseca

Maja Tvrdy prvič med elito

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Slovenska igralka badmintona Maja Tvrdy se je na svetovnem pokalu najvišjega ranga Super Series v Baslu prebila med najboljših 32 tekmovalk.

Na tekmovanju ima pravico nastopa le najboljših 28 igralk, medtem ko se ostale igralke borijo za štiri dodatna kvalifikacijska mesta, ki še omogočajo nastop na tem elitnem tekmovanju.

Slovenski olimpijki Maji Tvrdy se je tokrat prvič posrečil preboj skozi kvalifikacije. Po zmagah nad najboljšo belgijsko predstavnico Dechampsovo (21:9, 19:21, 21:6) ter favorizirano Korejko Youngovo (21:13, 17:21, 21:17) bo Tvrdyjeva danes popoldne prvič nastopila na svetovnem pokalu med elito. Pomerila se bo z drugo igralko sveta in večkratno zmagovalko Super Series, Kitajko Zhou Mi.

Ženska dvojica Maja Tvrdy - Špela Silvester se je z nekoliko sreče prav tako prebila v glavni del tekmovanja. Dekleti sta kvalifikacijske tekme namreč dobili brez boja. Danes se bosta v prvem krogu pomerili s švicarsko-poljsko navezo Joerg/Walascek.

Ne spreglejte