16. 11. 2008,
12.15

Nedelja, 16. 11. 2008, 12.15

Karateisti končali z nastopi v Tokiu

Slovenska članska karate reprezentanca je končala z nastopi na letošnjem svetovnem prvenstvu v Tokiu.

Borci tudi zadnji dan 19. svetovnega prvenstva niso posegli po uvrstitvah, čeprav so Zlatko Tkalec, Matija Matijevič, Jan Merc in Mladen Stojnič le vknjižili nekaj zmag.

Ekipa si je pred odhodom na SP zadala vsaj eno uvrstitev do sedmega mesta, česar pa ni izpolnila. Zadnji dan so bili na "udaru" štirje slovenski borci - Zlatko Tkalec (do 70 kg), Matija Matijevič (do 75 kg), Jan Merc (do 80 kg) in Mladen Stojnič (nad 80 kg).

Tkalec je prvi dve borbi dobil, nato pa v tretjem krogu klonil proti Američanu Mertelu. Ker je slednji v četrtfinalu izgubil, Tkalec ni imel pravice do popravnega izpita. Matijevič je izgubil že v prvi borbi, a se uspel prebiti do repasaža, kjer bi moral za kolajno zmagati štiri borbe, za sedmo mesto pa dve. Že v prvi je klonil proti Hrvatu Vukobratu. Merc je vknjižil poraz že v prvi borbi, Stojnič pa je kljub bolečinam v hrbtu sprva premagal Cruza s Kostarike, nato pa klonil proti prvaku Nemčije Hornu. S tem nastopom se je tudi SP za Slovenijo končalo, saj se Nemcu Hornu ni uspelo uvrstiti v finale.

Prihodnje svetovno prvenstvo bo leta 2010 gostil Beograd.