Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sobota,
6. 11. 2010,
19.59

Osveženo pred

9 let, 3 mesece

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Sobota, 6. 11. 2010, 19.59

9 let, 3 mesece

Bertoncelj na konju v Osijeku peti

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Telovadec Sašo Bertoncelj je na svetovnem pokalu v Osijeku na konju z ročaji po neposrečenem nastopu zasedel peto mesto, v skupni razvrstitvi pa je na lestvici zdrsnil na drugo mesto.

V ženski konkurenci sta Tjaša Kysselef in Teja Belak v finalu preskoka zasedli peto oziroma sedmo mesto, Belakova pa je skupno zadržala drugo mesto. Bertonclju se finalni nastop ni posrečil, saj je že na začetku sestave naredil dve veliki napaki. "Jezen sem, ker se mi je v sestavi pripetila traparija. Že pri prvem sohnu sem brcnil v konja oziroma sem 'zapel' zadaj s peto, kar me je zelo presenetilo in mi podrlo koncentracijo, nato sem posledično drugega naredil slabo, saj nisem imel potrebnega zaleta. Nato sem prvino rus kar izpustil, do konca vaje pa sicer lepo telovadil, a sem preveč izgubil že na samem začetku vaje," je svoj nastop ocenil 26-letni telovadec.

Danes je bila kolajna res na dosegu roke, saj so telovadci po vrsti delali napake - z izjemo svetovnega prvaka Madžara Krisztiana Berkija, ki je prepričljivo zmagal s 15,725 točke - in je bila za drugo mesto dovolj že ocena 14,850 točke, ki jo je prejel domačin Robert Seligman. Slednji je v skupni razvrstitvi svetovnega pokala zdaj prevzel vodstvo; dve tekmi pred koncem sezone (sledita še Stuttgart in Glasgow) ima pred Bertoncljem na drugem mestu dve točki prednosti. "Žal sem šel prvi med osmerico na orodje. Če bi vedel, kako se bo razpletlo, bi morda lahko taktiziral, tako pa je bilo treba iti na polno in žal se mi je pripetila napaka," je še povedal Bertoncelj, ki je pred zadnjimi tremi tekmami lovil en res dober nastop; zdaj ima še dve priložnosti, da spet prevzame vodstvo na lestvici.

Napeto do zadnjega

"Zdaj sem naredil sezono res zanimivo, saj mora biti pri meni vedno napeto vse do zadnjega. Zdaj se bova s Seligmanom res do konca borila, kdo bo boljši," je v smehu dodal telovadec Narodnega doma, ki pravi, da se s konjem v Osijeku nikakor ni spoprijateljil: "Pošteno povedano, ta vikend nisem bil pravi. Vesel sem lahko, da sem naredil dva nastopa, ne da bi padel z orodja. Zelo težko mi je bilo telovaditi ta konec tedna, že v kvalifikacijah sem se komaj 'izvlekel', v finalu pa je bilo še slabše. Morda je prisotna tudi utrujenost proti koncu dolge in uspešne sezone, a za zadnji dve tekmi se bo še treba zbrati - moj cilj ostaja prvo mesto na koncu sezone."

V današnjih finalih so se predstavile tudi tri slovenske telovadke. Tjaša Kysselef in Teja Belak sta nastopili v finalu najboljše osmerice na preskoku, Ivana Kamnikar pa na dvovišinski bradlji. Nobeni od njih se nastop ni posrečil po najboljših močeh; Kysselefova (13,325 točke) je na petem mestu le za malo zaostala za stopničkami, Belakova pa je pri drugem skoku padla, tako da se je morala zadovoljiti s sedmim mestom (12,825). Kljub temu je v skupni razvrstitvi svetovnega pokala na tem orodju zadržala drugo mesto. V finalu dvovišinske bradlje je nastopila tudi Ivana Kamnikar, ki pa je pri seskoku z orodja padla in z oceno 11,675 točke nastop končala na sedmem mestu.

V nedeljo bo imela slovenska ekipa novo priložnost, da se vmeša v boj za odličja. Svojo prvo zmago na svetovnih pokalih to sezono bo v svojem prvem nastopu po svetovnem prvenstvu lovil Mitja Petkovšek na bradlji, ki se po skoraj enoletni odsotnosti s tekmovalnih aren zaradi poškodbe zdaj uspešno vrača. V finalu gredi bosta nastopili Fiona Novak in Ivana Kamnikar, Novakova pa se bo predstavila še v finalu parterja.

Ne spreglejte