Branka Grbin

Sobota,
13. 1. 2018,
20.36

Osveženo pred

6 let, 10 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2,75

4

Natisni članek

Natisni članek

pasji park pes psi park MOL

Sobota, 13. 1. 2018, 20.36

6 let, 10 mesecev

V Ljubljani odprli pasji park, velik kar 1.500 kvadratnih metrov #foto

Branka Grbin

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2,75

4

pasji park, Šmartinska | Foto Ana Kovač

Foto: Ana Kovač

Mestna občina Ljubljana je pred nekaj dnevi odprla nov pasji park v na novo urejenem Šmartinskem parku ob ljubljanskih Žalah. Psom in njihovim lastnikom je namenjenih kar 1.500 kvadratnih metrov, uporaba pa je brezplačna.

Z Mestne občine Ljubljana so ob odprtju novega pasjega parka sporočili, da si želijo spodbujati prijazno sobivanje lastnikov psov, njihovih kosmatincev in preostalih občanov ter da je zato uporaba vseh pasjih parkov v prestolnici brezplačna.

Pasji park v Šmartinskem parku, ki meri 1.500 kvadratnih metrov, ponuja klopi za obiskovalce, koše za smeti in koše za pasje iztrebke. V pasjem delu se lahko štirinožni prijatelji gibljejo brez povodca, medtem ko morajo imeti lastniki svoje ljubljenčke v preostalem delu Šmartinskega parka (in drugod po mestu) na povodcu.

pasji park, Šmartinska | Foto: Ana Kovač Foto: Ana Kovač

pasji park, Šmartinska | Foto: Ana Kovač Foto: Ana Kovač

V Ljubljani že štirje pasji parki

Sicer pa ima Ljubljana skupno že štiri pasje parke. Preostali trije so ob Vilharjevi ulici, v sklopu Severnega parka, kjer lahko psi uživajo na 930 kvadratnih metrih, v Štepanjskem naselju ob Pesarski, kjer jim je na voljo 960 kvadratnih metrov, in v Kosezah ob koseških blokih na Ulici bratov Učakar, kjer imajo 1.420 kvadratnih metrov prostora.

Fotogalerija
1
 / 9

Na območju MOL 234 košev za pasje iztrebke

Lastniki psov imajo v Ljubljani na voljo 234 košev za pasje iztrebke, v katere redno nameščajo tudi roloje z vrečkami. Sicer pa lahko pasje iztrebke, pobrane z vrečko, odvržejo v koš za mešane komunalne odpadke.

MOL opaža, da večina sprehajalcev s seboj nosi vrečke za pasje iztrebke in da se število lastnikov psov, ki jih uporabljajo, povečuje. Žal se najdejo tudi nevestni lastniki, ki za svojim ljubljenčkom iztrebkov ne poberejo.