Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
19. 12. 2011,
7.25

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 19. 12. 2011, 7.25

9 let

"Ne poznamo političnega dialoga, le izmišljevanja in podtikanja"

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Pod novicami na portalu Planet Siol.net se nabere na stotine bolj ali manj tehtnih komentarjev bralcev. Izbrali smo nekaj takšnih, ki so pritegnili našo pozornost.

Slovenija sodi med države s pomanjkljivo demokracijo, v letošnjem poročilu o indeksu demokratičnosti ugotavlja Economist Intelligence Unit, najslabše pa se je odrezala pri politični kulturi.

anarhist Boni 17.12.2011 ob 18:40

No, če jemljemo to kot verodostojno, ne gre pozabiti, da smo najslabše ocenjeni v politični kulturi. Se absolutno strinjam, pri nas res ne poznamo političnega dialoga, le izmišljevanja in podtikanja.

mik19 17.12.2011 ob 19:36

no to da smo najslabse ocenjeni v politicni kulturi ni nic cudnega, saj lahhko od devetih komentarjev ki so pred mojim so stirje ki bi jih lahko oznacil za zmerne, ostalih pet je zelo nestrpnih oziroma nastopaskih v smislu, demokracija in politicna kultura je to kar mislim jaz ostalo pa ni nic vredno. zapomnite si eno stvar da ce se z necim ne strinjas lahko to poves tudi na lep nacin ne pa ljudi obkladat z mirgelcani ali klerodomobranci in podobno. ali pa uprabljati razna imena za politike. vsi imajo svoja imena in priimke az inicialke in ko boste nekoga poimenovali po njegoven imenu, bo to ze en napredek v kulturi politicnega komuniciranja.

"Balkanske poti" mamil v Evropo brez opiatov iz Afganistana ne bi bilo, je prepričan direktor ruskega federalnega urada za nadzor prometa z narkotiki Viktor Ivanov.

Zupi_ 17.12.2011 ob 12:52

No...še koga zanima, zakaj je bilo leta 2001 treba napasti Afganistan ali "osvoboditi" Kosovo, kjer danes stoji Camp Bondsteel, ki je največja ameriška baza na tem območju? CIA ima velik biznis z drogami, tu pa lovijo neke male dilerčke in mislijo, da je to srž problema...

primorec2 17.12.2011 ob 16:13

Ja to je dejansko del zgodbe.Že ko so Rusi napadli Afganistan,do Afganistanci zelo spretno trgovali z Ruskimi vojaki,ki so na tone heroina pretihotapili v Rusijo.Ruski trg je trenutno najbolj donosen na planetu..

stal_ 17.12.2011 ob 13:28

Amerika in Evropa okupirata dežele zaradi materialnih in strateških intereseov.V Iraku,Libiji,Iranu je to nafta v Afganistanu pa opiati.

Slovenija se je lani glede na BDP na prebivalca uvrstila v spodnjo polovico evropskih držav.

Georges 17.12.2011 ob 12:34

Ta podatek kar precej natančno kaže, koliko država izgubi na BDP, če se sesede praktično celotna gradbena branža. Po moji oceni približno toliko kot z izgubo tekstilnih tovarn pred 15 leti. Zato je treba politične ekonomiste, ki vidijo rešitev krize in new deal z zagonom gradbeništva, treba predlagat za Nobelovo nagrado za ekonomijo. New deal in nove kredite za hladen zagon 2 ali 3% narodnega gospodarstva z 99% nekvalificirane delovne sile, za vse drugo bo pa že bog poskrbel? Verjetno bi se bolj splačalo s takim new dealom v red spravljat kmetijstvo kot pa gradbeništvo, saj bi NKV delavci lahko tudi na polju delali, namesto da gradijo neke strašansko drage objekte, ki jih povrhu vsega niti nujno ne potrebujemo.

Stric Marč 17.12.2011 ob 20:20

V ZDA so new deal financirali z močno devalvacijo dolarja. Ker smo v evro območju, to pri nas ni mogoče. Zadolževati se ne smemo in ne moremo. Kje dobiti denar, to je zdaj vprašanje!

Ne spreglejte