Nedelja, 21. 10. 2012, 13.34
9 let
"Meško dnevno deležen Veselinovičevega šikaniranja in pritiskov"

Na svoji zadnji seji se je vlada seznanila s pobudo Združenja novinarjev in publicistov, Zavoda za oživitev civilne družbe, Zbora za republiko in Inštituta Jožeta Pučnika za izvedbo revizije postopka krivdne razrešitve in prekinitve delovnega razmerja odgovornemu uredniku Slovenske tiskovne agencije (STA) Borutu Mešku.
Vlada je pri tem sklenila, da bo morebitno ugotavljanje gospodarske oziroma poslovne škode, ki sta jo družbi povzročili Meškova razrešitev in izredna odpoved, odstopila v odločitev nadzornemu svetu STA-ja, saj so prepričani, da glede na določbe delovnopravne zakonodaje vlada ni pristojna za odločanje o (ne)zakonitosti odpovedi pogodbe o zaposlitvi.
"Ker je direktorja Slovenske tiskovne agencije v času, ko je izvršil to svoje globoko nemoralno in nezakonito dejanje, imenovala vlada, pričakujemo, da bo vlada opravila tudi revizijo postopka krivdne razrešitve in prekinitve delovnega razmerja Borutu Mešku ter ugotovila, da je bilo ravnanje direktorja Bojana Veselinoviča nezakonito, saj za to obstajajo argumenti in dokazi! Vlada Republike Slovenije naj se tudi javno opraviči svojcem pokojnega Meška za to dejanje, ki ga je tudi v njenem imenu izvršil direktor Veselinovič. Prav tako pričakujemo, da bo zoper direktorja Veselinoviča sprožila ustrezne pravne postopke," so poudarili.
"Zaradi številnih pritiskov in mobinga s strani direktorja Veselinoviča, katerih vzrok je bil očitno predvsem v različnosti svetovnonazorskih pogledov, je moral Borut Meško tudi na daljšo bolniško. Ne glede na bolniški status pa je direktor Veselinovič prek elektronske pošte nadaljeval s pritiski na Meška," poudarjajo pobudniki revizije.
"Direktor državne tiskovne agencije Veselinovič je v prvi vrsti ravnal protizakonito, ko je odpustil Boruta Meška, kar je konec koncev priznal tudi s tem, da je Slovenska tiskovna agencija svojcem pokojnega Meška morala izplačati poravnavo. Veselinovičevo ravnanje pa je bilo tudi skrajno nemoralno in zavrženo, ker v sodobni demokratični družbi ne moremo in ne smemo pristajati na načelo, da lahko direktor kateregakoli podjetja, še posebej pa podjetja, ki je v lasti vseh državljanov Republike Slovenije, svojega zaposlenega šikanira, mu grozi in ga navsezadnje odpusti samo zaradi tega, ker na družbo in na svet ne gleda enako kot direktor oziroma predstavnik lastnika tega podjetja," še dodajajo.