Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
2. 9. 2009,
11.45

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Sreda, 2. 9. 2009, 11.45

8 let, 7 mesecev

Komisija DS predlaga, da Popoviču ne prizna imunitete

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
Mandatno-imunitetna komisija državnega sveta bo DS predlagala, da državnemu svetniku Borisu Popoviču ne prizna imunitete.

Za pojasnilo, ali se bo Popovič skliceval na imuniteto oz. ali mu bo ta podeljena, je DS zaprosilo Okrožno sodišče v Ljubljani.

Zoper Popoviča vložena tožba zaradi razžalitve Zoper Popoviča, ki se na imuniteto ne sklicuje, je namreč vložena zasebna tožba zaradi kaznivega dejanja razžalitve. Zadeva pa je na vrsti za razpis glavne obravnave, s čimer bi se začel kazenski postopek.

Z vprašanjem priznavanja imunitete je bila povezana tudi naslednja točka na seji komisije, saj so njeni člani obravnavali dopis predsednika komisije za preprečevanje korupcije Draga Kosa.

V protikorupcijski komisiji so na podlagi usmeritev mednarodnih organizacij predlagali usmeritve za odločanje o imuniteti poslancev in nosilcev drugih javnih funkcij. Ključno je, da naj bi bili za priznanje imunitete utemeljeni razlogi, je povzel Dušan Štrus iz službe za pravne in analitične zadeve DS.

Na seji tudi o dopolnilih poslovnika DS Takšnim usmeritvam, je ugotovila komisija, v DS sledijo že od leta 2004. Gre za presojo, ali bo lahko državni svetnik izvajal svojo funkcijo in ali bo lahko nemoteno deloval v primeru kazenskega postopka ali pripora, je povzel Štrus.

Na seji so podprli tudi predlog sprememb in dopolnitev poslovnika DS. Med drugim naj bi v 3. členu natančno obrazložili, kdo lahko da pobudo za odložilni veto in zahtevo razpis referenduma ter jasno zapisali, da to ni le skupna osmih svetnikov, ampak je to lahko tudi komisija ali interesna skupina.

Ne spreglejte